Jump to content
Tod

CR-V 4, Регулиране на отварянето на багажника

Recommended Posts

Някой има ли идея, дали може да се регулира височината на отварянето на задната врата?

Искам да сложа кутия за багаж на тавана, но стопът на вратата жестоко подпира кутията.

Пробвах с различни видове кутии, но освен ако не е малка, което за ман не е опция, всички подпират стопа.

С оригинални греди на Хонда съм и идват една идея по-ниски. 

Някой с някаква идея или решение?

Gredi.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРВ 4-та генерация няма възможност за регулиране на височината на отваряне на задната врата! За фейслифта нямам информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, оказва се че и фейслифтът няма. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих вързал здраво въже на амортисьора да не му позволява да се разпъва докрай.

Нямам представа, къде и как е хванат амортисьора, ама това ми идва като идея на първо четене.

След оглед на вратата може да измисля и друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спре с въженце или друг ограничител преди крайната точка вероятно ще отчете препятствие и ще тръгне да се затваря.

Аз на моето Субару имам възможност за програмиране на позиция, обаче при мен има друг проблем: когато е на максимално отворено ми е малко ниско и често си удрям главата. Сега умувам не може ли да се удължи повдигача 7-8мм, но не е ясно дали амортисьорите имат достатъчно ход!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че при отваряне и затваряне ако срещне препятсвие багажника се връща ако опре в нещо се връща. А ако електрически и заседне в нещо което е вътре и му пречи постоянно да се отвори/затвори той остава отворен и не реагира на копчето(моя се затваря електрически). Тогава гасиш двигателя затваряш ръчно и рестартираш.Разпознава го и се отваря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажникът се отваря нормално, но стопът на вратата опира в кутията. Там напрежението не е достатъчно да спре отварянето, но все пак има натиск и се притеснявам за стропа. Иначе при мен ако задържа капака на място и остане отворен после си се прибира от бутона на вратата или от дистанционното без проблем. Няма нужда от гасене и палене. Просто ме е яд, че Бултрако продават разни неща без да обясняват на клиентите си разни детайли. Например, че с оригиналните им греди, които струват майка си и баща си, почти е невъзможно да си намериш авто бокс. Има някакви сертифицирани модели от Хонда, но тене се продават в БГ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...