Jump to content
DidoD

Скъсан ангренажен ремък. Ремонт или друг друг двигател?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Преди 2 месеца си взех Honda Civic десета генерация, с мотор 1.0 VTEC TURBO P10A2, ангренажния ремък му беше за смяна поради пресрочени километри и... тъкмо да вкарвам колата в бокса той взе, че се скъса :(. Сега идва големият проблем, че май тези мотори не подлежат на ремонт след скъсване на ремък или просто ремонта не си струва доколкото разбрах. Та се насочвам май към втората ръка мотор и съм доста притеснен дали ще стане и какво точно предстой. 
Харесал съм един мотор в ebay понеже в България не можах да намеря, но се притеснявам да не взема да го купя и да не стане или нещо такова. 

Също така исках да попитам дали има значение двигателя на каква скоростна кутия е? Колата ми е автоматик.

Също така къде или в кой сервиз бихте ми препоръчали да правя такъв ремонт или смяна на двигател? Живея в София.
Ще съм благодарен ако изкажете мнение било то за ремонт или за нов(стар) двигател, първа кола ми е и съм доста неук.

 

Благодаря

Редактирано от DidoD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е никой не помогна, но намерих качествен майстор и свърши работа.

Извадих късмет и двигателя не беше пострадал изобщо, само сменихме ангренаж, водна помпа и пистов ремък и всичко е точно :)
Сменяйте на време, че да не се окажете в същата ситуация като мен :D
Поздрави колеги!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не се е намесил, защото всички са в шок, че при скъсване може да се наложи смяна на двигател. Поне аз за такива хонди не знам. Сподели поне колко ти излезе ремонтът? По-големият двигател е с верига и повечето форумци сме с него. Къде поради предразсъдъци към 3-те цилиндъра, къде просто заради кеф от повечето мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ми 2200 с труд и части.
Преди да се беше скъсал от Бултрако ми казаха, че смяната ще е около1800, така че мисля не са ме одрали много.
 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом моторът не е отварян, смяна на ангр. ремък и помпа + центровка, си е все едно планово обслужване - със закъснение в твоя случай. Късметлия си, а си останъл без отговор, понеже малцина тук са с този модел и никой не му е късал ремъка.

10- та ген Civic e c CVT, а не автоматик.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такава хонда 1.0, нова от Бултрако, ръчна, карах я година и 9 месеца, бях минал 65 000 км. Замених я за нова пак от Бултрако 1.5 CVT, колкото и странно да ви звучи, разходът и при двете ми е абсолютно един и същ - 5,2-5,5 извънградско на спокойно каране и между 6,5-7.5 градско. Няма разлика в разхода, за мое съжаление, не мисля, че и при вървежа е чак осезаема разликата, има някаква, но в никакъв случай не е фрапантна, Да, 1,.5 е по-добрият избор, определено. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...