Jump to content
milbor2

спирачни апарати рециклиране или нови

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам проблем със ръчната спирачка, пружината на апаратите не връща и майстора ме насочи че май съм за нови апарати.

Има фирма във София https://www.giautofren.bg/ която ги рециклира ,но не знам колко ще искат за рециклирането на апаратите и дали няма да е по добре направо нови, ако цената е горе долу една и съща.Новото си е ново.

На кой марки да заложа  - KAMOKA как са  около  100-120 лв.

Необходимо ли е да сменям и супортите или може само спирачния апарат.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Рециклиране при Аутофрен. 

В 9 часа закарах колата в 11:30 бяха готови 4 апарата. Имат и човек който ги сваля те ги правят нови и е добре и супортите,  за да не пипаш скоро там. 60 000км вече нямам проблеми .

Новите са с условие да върнеш старите защото не са нови а са рециклирани 😆

А чисто нови идват поне по х2 като цифра. 

Процедурата е песакоструене,  боядисване, нови бутала и уплътнения. Супортите ако хлопат нови, с нови легла. И накрая нова течност и си ок. 

Доволен ще останеш от сервиза без ангажименти си при точните хора и ти показват какво точно правят за нула време и с кеф да оставиш 400-500лв за тази процедура.

(Това за 2 апарата) .

Другия вариант е ако можеш сам ги сваляш , разглобяваш, чистиш, сменяш, слагаш и ше ти дойде 100-150лв. 

Но задните са трудни трябва да си го правил щото може да го объркаш. И после пак при майстори , и ще загубиш 2 дена поне.

Минах и по двата пътя за тва споделям кво те чака.

 

Редактирано от jimi
  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм бил при тях, но не бих ги хвалил толкова. В крайна сметка вече имам доста ръжда по апаратите. Още първия месец леко изби, а тези метални скоби дори не ги бяха пипали. Както си бяха с ръждата, така ми ги монтираха.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...