Jump to content
Emil Yankov

Обслужване на i-CTDI и тем подобни въпроси

Recommended Posts

здравейте и от мен от форума:Скоро си купих хонда C-RV .disel 2.2 cdti .За сега колата ми работи перфекно .Но има няколко въпроса тъй ,като от скоро съм купил тази кола .въпросат ми е: Сега ми предсти смяна на маслото на двигателя мисслта мие при смяна на масло маслен филтър въздушен сменя ли се пистовия ремък само той или вдичко ролки и др.И при смяна също трябвали да се смени и водната помпа или не.2 Въпрос колата е 197хил км .Ког се сменя ангренажната верига.И още един въпрос в мумента карам с масло 5W40 за DPF за двигателя .Товали е най доброто масло за двигателя.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво е това писане? :(

 

Сега сериозно

 

Пистовия ремък е хубаво да се смени при първо обслужване. Обтяжна ролка не, ако е добре, защото е много скъпа и няма смисъл.

Водна помпа не се пипа, докато не се скапе, защото продават масово боклуци. Отделен модул е и не е обвързана със смяна на ремъци или вериги.

Агренажната верига кога се сменя е много относително, Може на 150, може на 250, а има и на 350 хил. Зависи как се кара и с какво масло. Моята верига е сменяна два пъти, на 170 и на 220 хил.

5w40 не е добро масло за този двигател. Препоръчва се 0w30 или компромис 5w30. 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново :имам оносно още едно запитване относно за хонда C-RV 2.2 disel cdti.Въпрос за ангренажната верига .За сегс колата ми работи добре .Но при повечето километри  тя се рстяга .Колата мие на 197хил .км.Ако реша да си сменя  след няколко извесно време веригата .Можете ли да ми препоръчвате най добрите мсистори имено за това .Защото чух от тук и от там таз работа е деликатна работа .И ако реша да я сменя веригата при първи сереиз .Възможно е ако не ксто трябва или центрирана колата няма да работи добре или ще нанесе други повреди .Ако не точно както трябва да бъде.Надявам се да попадна на добър маистор имено за това за смяна на ангренсжната верига .До колкото знам тя не толкова елементарна както пистовия ремък .А маслото 0W30 за двигателя този ли е наи добрия за хонда C-RV cdti 2.2 disel .Но това масло имали съвместимос със DPF  филтер.Имам и катализатор колата DPF .Пропуснах маслото за двигателя 0w30 .кое най доброто Heli Ultra castrol EDGE или QX.Благодаря

Редактирано от Emil Yankov
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
10 hours ago, Emil Yankov said:

Здравейте:Имам отново запитване за колата ,която скоро я купих.Двигателното масло 0w30 товалие най доброто за тази кола C-RV3 генерация 2009 г 2.2.Дизел CDTI .Mobile1 .И другият въпрос се касае относно за ангренажната верига.Къде мога да намеря добър механик относно при смяната на ангренажната верига.До колкото знам трябва точно и прецизно да се постави .Ако не ,както трябва може да не работи добре двигаттля или да доведе до щети.Благодаря предварително

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...