Jump to content
Obamium

Главоболие с тампоните на окачването

Recommended Posts

Здравейте колеги. Това ми е първата тема във форума и съжалявам ако не е на правилното място. Реших да попитам и тук преди да бързам със заключенията. Така от скоро съм собственик на един Сивик 2003 1.6 vtec sport и установихме в сервиза че за смяна са и задните тампони на долен носач както и абсолютно всички тампони по окачването. Проблемът е там че ми казаха че за да се сменят тампоните трябва да свалия целия заден мост и абсолютно всички тампони да се сменят. Казах си добре нали така или иначе са за смяна. Проблемът дойде когато се установи че тампонът на долния заден носач не може да се намери по номер на рама пък после се оказа че не може само тампона трябва целия носач. Идеята ми е дали ме ментят яко или не. Това ми е първата Хонда и не знам как седи въпросът с тия тампони. Едни ми викат че задните всеки може да се сменя индивидуално друг ми вика че целия заден мост трябва да се свали и да се сменят всички трети ми вика че големият тампон даже не се намира чо номер на рамата. Кажете кое как е защото вече съвсем ме ушашвиха с тези глупости. Искам да оправя тия тампони и да ми е мирна главата😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една снимка на задното окачване на civic 7:

image.thumb.png.7a01a95580ebcefff1138cf13883b073.png

 

Вътрешните тампони изглежда са в комплект с носача, докато и трите външни (на главината) се продават отделно.

Не виждам никакъв проблем с тяхната смяна. А на 7-ма генерация моста е заварен (ако може да се нарече ност), не е на болтове, за да се сваля.

В каталозите на japancars.ru можеш по твоя VIN да провериш OEM номера на нужните ти части.

И внимавай с майсторите! Виждам, че си от София, има сервизи, които ремонтират предимно Хонди, може да се консултираш с тях

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...