Jump to content
under

Повдигане на окачване

Recommended Posts

Здравейте колеги, нов съм във форума и след известно търсене и четене, не открих дали някой от вас се е интересувал от повдигане на нашите cr-v 4та генерация. Както знаете то не се слави с големия си клиренс, като със 17-те си сантиметра се доближава повече до лек автомобил, отколкото до кросоувър. След търсене и по чуждестранни форуми стигнах до извода, че повдигане с до 3см(след това е проблем за носачите и трябват повече промени) могат да се постигнат с подложки, които се слагат отгоре на макферсона. При 3та генерация нещата са аналогични, ако не дори същите https://www.drive2.ru/l/288230376152515771/

 

Има ли някой опит с подобно нещо, всякакви идеи или съвети също ще са от полза? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво е писано за 3ген и повдигането

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При трета генерация повдигането е за да се реши проблема с провисналата задница и наклона на гумите. Тоест връщане на оригиналната стойка и  проходимост. В такъв случай вариантът с подложките, макар и компромисен, е донякъде оправдан.

Но за кола без отклонения във фабричния клирънс поставянето на подложки за мен не е удачно. Сигурно инженерният екип на японците ги е мислил, премислил и сметнал тези работи.

Лично мое мнение.

Редактирано от note
  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги и аз имам питане по темата.

След като сложих газ с бутилка от 72 литра на мястото на резервната гума, като добавим и резервоара с горивото ми приклекна задницата. Доколкото съм чел вариантите са два или нови пружини (най вероятно старите са уморени) или подложки. От опита ми с първа генерация новите пружини държат до две три години и после същата работа да не кажа и по-зле. При първа генерация подложките свършиха по-добра работа, колата се вдигна 30 мм и не съм имал никакви проблеми. 

Питам се:

1. Има ли подложки за IV генерация и някой слагал ли е?

2. Подложките същите ли са, както при трета генерация?

3. Има ли някакви усилени пружини?

Редактирано от jorkata dinev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...