Jump to content
Nashimento

Сервизна акция за семеринг на скоростната кутия (1.5 турбо CVT)

Recommended Posts

При последното обслужване е съобщено (не съм бил лично), че ще поръчат семеринга за скоростната кутия и ще се обадят. Два дни щяло да отнеме, сваля се двигателят. Опасността е да не се смеси маслото на скоростната кутия с двигателното.

Някой друг да е минал по тази кампания?

Колата е Сивик Седан 1.5 турбо CVT, закупена нова от Бултрако през 2020 (произведена 2019).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при този мотор ли е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ноември бях на обслужване - нищо не казаха...
Може да е нов бюлетин, тряа се види за Европа, че тука е мама миа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно! Аз търся къде да проверя по VIN, излизат няколко места, но такава кампания няма. Имате ли идея за надежден сайт за проверка или да пиша до Хонда? Съмнителни са ми тези. Течът не се виждал отвън, но можело да се усложни и две седмици, докато дойде частта, не е проблем да се кара така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корекция: става дума НЕ за кампания, а за безплатен ремонт по гаранция. Семерингът е леко омаслен, има и други такива случаи на същия модел. Прегледайте си колите за такъв проблем.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях за маслото миналият месец и ми казаха същото за семеринга. Днес заведох колата за проверка в друг сервис да видят дали такъв проблем наистина има. Потвърдиха ми и скоро ще я водя за ремонта. Седан 1.5 турбо cvt 2020

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми потвърдиха в друг сервиз, и аз скоро ще я водя. Това е положението, за жалост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може снимка да видим за къде точно става въпрос ? Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на колко км. са ви колите ?

И всъщност казаха ли от БТ на километри ли се появява този проблем, на време ли, с каква честота, етц... ?


Моята е на 15к и до ноември (когато ми е год. обслужване) едва ли ще стане на повече от 19к.

Да знам кога да очаквам, или да проверявам... :-)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ми казвали честота, колата е на 23 000 км

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят миналата година беше на 23 000км и беше сух. Преди няколко седмици, когато го обслужвах, знаейки за тази тема, сякаш си го очаквах:

 

IMG_20220508_192427.jpg

 

2017г е и не е гаранционен. Взех семеринга от Бултрако. 42.77лв с ДДС. Цената там за смяната му е 600лв с ДДС. Аз съм се спрял на друг сервиз.

 

Малка част, голям ремонт. Made in China.

 

IMG_20220515_095417.jpg

 

Благодаря на @Nashimento за споделената ценна информация. Ще си позволя няколко корекции по първоначалната версия, които аз дочух:

На 10.02.2022 г. at 16:10, Nashimento написа:

сваля се двигателят

Доколкото разбрах се сваля скоростната кутия.

 

На 10.02.2022 г. at 16:10, Nashimento написа:

Опасността е да не се смеси маслото на скоростната кутия с двигателното.

И това ми казаха, че не е така.

 

Това, което ми беше интересно от самото начало, беше дали е подменена/променена частта. Не получих конкретен отговор, а по-скоро "досега не сме имали оплаквания след смяната". Ремонта ще го направя, но замисляйки се над последното се чудя, възможно ли е този семеринг да има живот, обусловен от пробега. Хубаво след смяната може никой да не се е оплаквал, но дали някой е минал 2-30 000 км след нея, за да се опровергае последното. В случая на Бултрако/Хонда, колата на клиента няма да е гаранционна и какво се случва с нея вече няма да е техен проблем. От друга страна съм виждал такива сивици на 300+ хиляди километра. Дали са сменяли 10 пъти семеринг пък те?! Какво мислите?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го моя, че ме притесняваше да се кара така. Покрай теча, свалянето на скоростната кутия и смяната имаше загуба и на около 500мл HCF-2 - пригответе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)

Не е за семеринга, а като цяло за всякакви сервизни акции (т.нар. Recalls), провокиран от темата на колегите в Акура раздела.

Ако прецените (модс) може да я преименувате тази и да я закачите отгоре в сивик 10 ген.

 

За Европа меродавния сайт по ВИН е https://www.honda.co.uk/cars/owners/recalls-and-updates.html

За мойта кола излиза това от което страдах лятото и писах в моята си тема - подкачваща бензинова помпа.

-> Civic 18-19 safety rec: fuel pump impeller warping

 

На щатския сайт също има инфо, но няма гаранция че ще е 1:1 с тези за Европа -> https://owners.honda.com/service-maintenance/recalls

Поне има търсене по година и модел. И там си излиза горивната помпа:
image.thumb.png.88dffefe9ed971fa24d8fc5f87804c75.png

 

Та, тва е - напомняне, че трябва чат-пат някой да проверява за такива неща, защото доколкото разбирам дилърите не поемат самоинициатива да търсят собствениците.

 

П.С. Аз съм вече на 33 хил. км. и до седмица ми предстои четвъртото годишно обслужване. Да видим дали ще кажат нещо за семеринг на ЦВТ или аз ще съм някакво изключение  (късметлия) :) 

Редактирано от scyberboy
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...