Jump to content
Sign in to follow this  
Emil_georgiev1986

Проблем с табло Honda CR-V 2009

Recommended Posts

Здравейте, от вчера имам следния проблем с таблото на Хонда ЦР-В 2009 бензин. След като запаля през 4- 5 секунди таблото все едно се рестартира. Светват почти всички индикаций на таблото също така километража и оборотомера падат до нула. Не се отчита колко километра съм карал, Стои на едно и също. Виждам и друго, копчетата и дисплея на климатроника също така пресветва, когато се включат светлините по таблото. Прилагам клип  да видите какво се случва. Някаква идея какво ли е? 

Благодаря предварително.

Edited by Emil_georgiev1986

Случайно четох в чужд форум за подобен проблем. Не си спомням дали беше 1:1 с Вашия, но вижте бушоните и дали някой не е изгорял или да се е разместил.

Edited by exit

Вече е в бокса, ако не са ме излъгали са два кондензатора. При по-дълго каране пресвятването зачестява, а при студена кола е по рядко. Ще споделя след като си е взема от ремонта. 

Та на кратко, момчета както винаги във филма яко. След като в събота в 16:00 следобяд ми се обадиха да ми кажат за транзистори ли бяха , кондензатори ли бяха така де аз не помня пък да не говорим за мошенниците дето ме излъгаха. Майстора по електрониката Каза, приятел днес вече е късно в понеделник ще поръчаме частите и по обяд следобяд ще ти звъннем за резултат. Понеделник сутрин , все още нямаше 9:00 се звъни и ми се казва колата е готова от събота вечерта, бяхме е оставили да видим как се държи, но това беше разговор с управителя, които даже не знаеше какво да ме излъже и той не знаеше какво беше сменяно диод, транЗистор или мозък.....

Припалвахме е, правихме си кръгчета с нея да видим при трускане или загряване проблема ще се появи ли пак, но е Ок. С Тези проверки с кръгчета си мисля, че ме плъзнаха по пързалката понеже при добре свършена работа и добро запояване няма смисъл от тези бла бла бла, друго ме навява на мисълта и акумолатора е разкачан понеже всичко беше занулено по таблото също така и настройките на плеара в колата. За гаранция отговора беше да не съм ти сменял таблото, че да искаш гаранция. Демек очакваме скоро отново включване. Цена за 2 диода или  транзистора с максимална цена 20лв и свалено от мен табло поднесено на тепсия , ремонт = 200лв.

Edited by Emil_georgiev1986
  • Confused 1

Здравейте, отново реших да ви разкажа за Хондичката на която таблото пак светна. Чух се с компетентните господа и ми се разказа за проблеми с инсталация и тен подобни. Започва се с лъганки за други проблеми и че сто процента проблема не е в таблото. То било оправено 😁

Съжалявам за премеждията ти. Може да отвориш една тема в секцията за сервизи - така ще помогнеш и на други да внимават с този сервиз. За съжаление това е типично поведение на нашенски майстори. Сменят ти здрави части и не решат проблема и като ги питаш защо:"Ами те си бяха за смяна". 

• Like 1

То за под 200 лева намираш едно табло от англичанка ако е от него и готово

Внимавайте, защото шарлатаните са болшинство. В днешно време в България читав сервиз/майстор много трудно се намира, а при тякъв се чака по 2-3 седмици ред.

On 11/15/2021 at 3:39 PM, Emil_georgiev1986 said:

Та на кратко, момчета както винаги във филма яко