Jump to content
Франко

Заместител на катализатор

Recommended Posts

Здравейте,

Нов съм във форума и отскоро съм с ФР-В - 1,7 нормален мотор. Имам проблем с изпразнен катализатор - свети чека. и това ме дразни. Питах в един сервиз за гърнета и там ми казаха, че се предлагат заместители на катализаторите - с керамична пита вътре и без разни скъпи метали. Въпроса ми е дали някой ползва такова и ако да - върши ли работа?

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт по темата.

Сложих алтернативен катализатор и спря да мирише на богата смес. Появи се друг проблем - чека почна да светва и угасва, без да има промяна в работата на двигателя и без някаква зависимост. Интервала на светване и угасване е различен - между 20 и 50км. Показва грешка (четиристотин педесет и нещо - забравих цифрата), че не работи подгрева на първата сонда. Сондата е нова - Бош. Тепърва ще се проследява къде е проблема.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

След като сложи новия катализатор увеличи ли ти се разходът на гориво?

 

Колата ти коя екологична категория е ?

 

Като сложи новия катализатор, направи ли замерване на газовете?

 

Сам ли си го монтира или на сервиз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Разхода не се е качил, даже може-би малко падна, но карам изключително само градско и тези наблюдения не са много показателни (и преди пак същото каране беше, но беше и по-топло)

Категорията е според еврото в талона, а не на база мерени газове ... а и не съм ги мерил, но определено я няма острата миризма на неизгорял бензин. Монтираха ми го в сервиз за гърнета (и подобни). Оказа се, че чека свети заради втората (задната) сонда (подгрев) и ме посъветваха да не се занимавам - имало значение какво съпротивление показва оригиналната сонда и трябва да се търси такава, със същото съпротивление, като тя била "информационна" и не оказвала влияние на работата на мотора. Предната сонда си работи и коригира сместа (живи данни).

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...