Jump to content
miro.85

Гори бушона на климатика

Recommended Posts

Здравейте, 

Имам следния проблем, като пусна климатика и бушона на климатика изгаря след около 30 секунди, колата е Джаз 1.4 2007 година. Имали начин да проверя кабелите да няма оттечка без да разглобявам радиаторите? Ако са здрави кабелите евентоално да подам + на бабината на компресора би трябвало това да е проблема?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Най-добре е човек който се занимава с автоклиматици да направи диагностика. Иначе не си писал компресора работи ли, като пуснеш климатика колата товари ли се. Хубаво е малко по -подробно.

П.С При утечка по кабели бушона няма да те чака 30 секунди. Ще изгори веднага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Останових че има вече пълно късо някъде.

Компресора работи при подаване на + на бабината без проблеми. Пробвах с нов кабел от бушона до бабината на компресора, пак гори бушона се разглеждат ел. схеми за да проследя кабела който влиза в купето. Говорих с колега Хондаджия който се занимава с климатици след неговите насоки и видните резултати даде становище че кабел дава на късо, днес продължава да търся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 Ето това не можах да разбера  - "Компресора работи при подаване на + на бабината без проблеми. Пробвах с нов кабел от бушона до бабината на компресора, пак гори бушона"

От скромния ми опит зная че за да изгори бушон дава товар, т.е. може и компресора да товари( да вдига ампераж). Не зная дали е мерен с уред( ампермер или "ДиЦи клещи" го наричат) . При елиминиран на предпазителя компресора работи ама само ти си знаеш как и колко време. 

 

П.С. Компресора товари и при запушена инсталация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Грешно се изказах, махам кабела на бабината, подавам директен + за 5 минути почва да духа студено като преди, аз мисля че ако е под товар компресора  за това време ще изгори бобина. А и моста който пуснах беше с по малко сечение кабел и незагря.

Мислех че е дал късо кабела от бушона до бабината, смених го, поставих бушона и пак гори. 

Редактирано от miro.85
Точно описание

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Проблемът е решен, оказа се че е вентилатора на климатика трудно се мърти( най вероятно лагерите са ззаминали, след като изключим буксите към него климатика работи добре!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...