Jump to content
emonai

Как се свалят широките лайсни на вратите?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, много ми дрънчат външнте пластмасови лайсни на вратите. Който ги е свалял моля да сподели как става. Сигурно имам испотрошени щипки и ми се ще да знам какви са, че да набавя преди да я раскостя. CRV-то е трето поколение (2008г)

Редактирано от emonai
добавяне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но знаех си, че лайсни не е най правилното име и ще подлъже. Става въпрос за пластмасовите "кори" от долната външна страна на вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Такаа. външните лайсни на вратите се държат от десетина щипки (копка щипка). Посъветваха ме да сваля кората за да натисна контрите на щипките за да не се строшат.. Свалих кората, но щипките са на зло место и трудно се достигат и двете контри, а в същото време да дърпаш лайсната, така че най големият опън да е на натиснатата щипка. Е не става, като съм махнал кората им пръснах по малко силикон спрей лубрикант уш да намаля съпротивлението и кората да излезе със щипките. НЕ стана! две щипки останаха на вратата, а другите се позастрошиха- коя едната контра, коя и двете. Като я свалих първото нещо, което ми хруна, че можеше да я хлъзна към задната врата и всички щипки ще останат на вратата и после една по една ще ги извадя. Не става- има една кръгла щипка, която не позвилява това да стане. А в съшност, дрънченето не е от счупени щипки, а от това, че има една двойно лепеща гумена лента, която е исъхнала и кората дрънчи от лувта м/у щипките. На другата предна врата ще играе силикона, че и щипките не са евтини и доста разкачане. 

Редактирано от emonai
добавяне
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не качи снимка, така на изуст трудно ще се помогне.. Има такива елементи по Хонда които първо се дърпат да освободят една или две щипки които  фиксират елемента и тогава се плъзга на страни да се освободят другите щипки стига да се знае от коя страна е фиксираната щипка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно така, научих го по трудния начин! Първо се вади лайсната от към предният калник, евентуално се рискуват горната и долна предни щипки след тях е фиксиращата, излезе ли тя лайсната се плъзга на зад (при полу отворена врата) щипките остават на вратата и после с леко завъртане излизат без проблем.

 

IMG_20210718_115238.jpg

Редактирано от emonai
Допълване
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Там стой фиксатора, той излезе ли- плъзгане назад

IMG_20210718_115308.jpg

Редактирано от emonai
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, точно така.

Без ръководство е тегава работа. Съжалявам, че не мога да помогна.

В този случай на този детайл се бърка с широка отверка от долу натискаш леко да освободи фиксатора и след като изпука (откопчае) буташ, ако не стане на едната страна пробваш на другата. Гледам, че си ползвал щангата, смел си.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нямаше ли опция да махнеш вътрешната кора и да действаш от там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешната кора е махната, труден беше достъпа до контрите на щипките. Още повече от долу, а и щипката, която си прибрал щипките няма начин само нея да я издърпаш. Явно начина е откопчава се фиксиращата и се плъзга кората назад. Както и да е дано сме полезни, за колегите днес ми идват щипките от бг клипа, после чакам вътрешната ръкохватка от тапицера и сглобявам!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...