Jump to content
nasiht

ABS sensor honda FRV

Recommended Posts

Искам да попитам някой дали е сменял ABS sensor с такъв от друг модел на Хонда?

Дали сензор от CRV  ще стане на FRV?

Разликата в цената е огромна в България. 330 лева за FRV vs 50 лева CRV.

В Германия сензора за FRV е 55 евро.

Та мисълта ми е ако някой е пробвал нещо подобно ще се радвам да сподели.

Благодаря! 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това цена 330 лв за втора употреба ли е,защото цената 50лв за CRV 1ген е такъв от автоморга.

Плюс от автоморгата може да го върнеш,ако не стане,и ти се тества от други коли.

Има много неизвестни дали захващането ще е идентично, сензора върви с определен кабел дължина и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са за нови, но според мен е важно дължината на самия сензор да е същата иначе кабелите са достатъчно дълги и ще станат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси за твоя модел от автоморга,за да не влизаш в излишни филми ще стане или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами звънях по обяви дето продават на части, но никъде нямат. Навсякъде ми казват, че били ги чупили и не могли да ги свалят. Аз го свалям лесно, незнам колко са клеясали при тях та да не могат да ги свалят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това има смисъл защото там сензорите са подложени на всички външни влияния ,и всичко което се хвърля по пътищата.

Мисля че ще успееш да намериш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Развитие с проблема с абс.

Смених абс сензора на предно дясно колело и нищо. Смених лагер главина и сега грешката изчезва, но когато вдигна 40км и грешката светва. Гася колата за по дълго време и като запаля свети грешката, но минавам 10 метра и гасне вдигна ли 40км пак светва. От какво може да е проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.06.2021 г. at 9:03, nasiht написа:

Навсякъде ми казват, че били ги чупили и не могли да ги свалят.

Потвърждавам, че е така. Акордът ми ядеше по датчик на година-две. Само веднъж моргаджия успя да ми свали датчик здрав (и то след 24 часа киснене), а после вече взех направо с шенкела за 100-ина лева. Към 2014-та се появиха полските алтернативни по 5-60лв и положението стана много по-добре. Старият се разпробива, за да се изкара и на негово място се слага новия.

 

Та, @nasiht , не каза, с какъв си го сменил. Защо не пробваш направо да вземеш употребяван шенкел от FR-V барабар с лагер главина и датчик, за да пробваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм ги с нови за хонда фрв.

Значи не се показва грешката на 40км скорост, а на определено време след тръгването. Било е случайно това 40 км 🙂

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...