Jump to content
dreamitko

Автоматична скоростна кутия CRV

Recommended Posts

Здравейте.

От една седмица съм собственик на Хонда CRV 2,2 , дизел, автоматик. Купих автомобила от свой познат. Той е закупил автомобила на 160000км и е сменил маслата на скоростната кутия и диференциала веднага след покупката. Автомобила сега е на 180000км. Маслото на двигателя го смени в деня на продажбата към мен. До тук добре, но имам въпроси, на които той не можа да ми отговори правилно, а именно:

1.- Твърди/вярвам му, че е сменил маслото на ск.кутия изцяло, като е налял 3лтр+малко /по негови спомени/, което според мен не изцяло, а частично !!! Така ли е? След колко км да сменям маслото /частично/?

2.- Твърди/вярвам му, че е сменил маслото на диференциала. Кога трябва да бъде следващата смяна, при положение че автомобила го кара жена ми рядко и няма включване на заден мост?! Как да проверя дали е налято точното количество?

3.- Къде/как да намеря щеката за проверка на нивото на маслото в скоростната кутия? Гледах Ютуб/търсих/четох как да намеря щеката, но НЕ мога да я открия при моя автомобил. Някъде около/до/под/вляво на акумулатора била, ама нищо не намирам. Притеснявам се докато не се уверя с очите си за състоянието на бистротата, и нивото на маслото.

Благодаря за съветите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Това се води опресняване и такава е процедурата, особено ако автомата си работи нормално. Следващо опресняване сле 40000 - 60000, в зависимост от режима на експлоатация.

2. Има контролна пробка за нивото. Отвиваш и трябва леко да просълзи, ако е по норма.

3. Ляво е, ако е по посока на движението. Гледаш в зоната между акумулатора / двигателя / водния радиатор. Има накраъник в горния си край - стърчащо нещо в което можеш да си пъхнеш пръста. Тук може и някой колега с такава кола да помогне сконкретна снимка. Само уточни 3-та или 4-та генерация е ЦР-В-то?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попълни колега профила си с точните данни на колата.

Кое точно CRV, ако е това от темата по долу мога да помогна с смяната на абсолютно всички течности и масла.

Виждам че си и от Варна,близо си мога да обясня и покажа всичко.

Има и телефон в профила ми.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 2011г. трета генерация. 

Благодаря за инфото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е Honda CR-V 3 2.2 i-DTEC 4WD - 150 коня дизел АВТОМАТ N22B3 фейс.

Тук е щеката за автомата,на снимката се вижда плюсовата клема  на акумулатора,това да ти е отправна точка.

1304027534_viber__2021-01-11_20-36-35KLKL.thumb.jpg.554c62418ac4a13a5585d13a50018944.jpg523255332_viber__2021-01-11_20-36-37KJK.thumb.jpg.01eb1e83aaa1fcd611bc848dfaf456b3.jpg

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...