Jump to content
georgiev87

Въпрос за Honda Accord 2.4 i AT 2004 г.

Recommended Posts

Здравейте,имам леки съмнения за проблем в колата.Надявам се да разбера от вас дали са основателни.При нормално ускорение на автоматика между 40 и 50 км от няколко месеца възниква леко притрисане(в рамките на 2-3 сек.),след това нормално си се ускорява.Ако реша да я форсирам  по бързо не се появява притрисането. От година и половина я карам,в началото го нямаше това.Изминал съм към 15 000 км с нея(колата е на 280 000 реални км).Въпроса ми е дали е сигнал описаната ситуация да посетя сервиз.Благодаря предварително на всички,които се включат за съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Маслото на кутията на какви километри е? Описаното от теб включва и проблеми по ходовата част. Вибрации при набиране има и при карета, полуоски и др. По-запознатите колеги сигурно ще се изкажат по темата, но моя съвет е да минеш все пак през компетентен сервиз.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно проблем с вътрешно каре.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На посочените горе 15 000 км,при закупуването на колата е сменено на скоростната кутия маслото,а на двигателя е обичайната смяна в годината веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

На автомата маслото трябва да е ATFDW1 на Хонда, дано да са ти сложили такова. Може би е ОК и с други масла, но малко хора са готови да експериментират. С всяка втора да речем смяна на маслото също е добре да се сменя и външния филтър с ОЕМ. Колкото до двигателя маслото веднъж годишно е много относително. Зависи колко км изминаваш за година. Аз го сменям по два пъти на 8-9 К км.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Ivan_Ch написа:
  Покажи скритото съдържание

На автомата маслото трябва да е ATFDW1 на Хонда, дано да са ти сложили такова. Може би е ОК и с други масла, но малко хора са готови да експериментират. С всяка втора да речем смяна на маслото също е добре да се сменя и външния филтър с ОЕМ. Колкото до двигателя маслото веднъж годишно е много относително. Зависи колко км изминаваш за година. Аз го сменям по два пъти на 8-9 К км.

 

Възможно е да съм се филмирал,при равномерно подаване на газ не го прави тоя проблем,днес я карах 4 часа и не отчетох такова придърпване.За смяната на маслото на скоросната кутия на колко км ми препоръчваш да го сменям,някъде четох,че между 30-50 хил.км е нужна подмяната му,но това  е относително.Благодаря,предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Колега, ползвай търсачката. Така ще успееш да откриеш нужната информация сам а не да чакаш някой да ти я даде пречупена през неговите разбирания. Аз маслото на автомата го опресних на 40К км понеже карам доста градско. Относно вибрациите, които описа като посетиш сервиз и ти се изяснят нещата, напиши каква е развръзката за да си полезен на някой след теб. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...