Jump to content
Калоян Кателиев

Civic 1.4is максимална скорост

Recommended Posts

Днес сутринта пътувах към Габрово и на магистралата Варна-Шумен се видях сам на пътя по едно време, па реших да изпъна Хондето за мъничко на макс. По книга максималната й скорост е 177 km/h. Представях си, че на 5-та оборотомерът просто с клизма ще удари дъното (7500-8000 RPM) и дотам, а тя закова 177 km/h и изведнъж спря да ускорява някъде малко след средата на оборотомера. Та, въпросът ми е дали това е електронно ограничение или просто колата среща вече наистина голямо въздушно съпротивление и двигателчето не може да носи предавката повече.За теглова справка - бях сам (тежа 65 кила :( ) с малко багаж (към 50-ина килца). Пробата я направих по баир надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес сутринта пътувах към Габрово и на магистралата Варна-Шумен се видях сам на пътя по едно време, па реших да изпъна Хондето за мъничко на макс. По книга максималната й скорост е 177 km/h. Представях си, че на 5-та оборотомерът просто с клизма ще удари дъното (7500-8000 RPM) и дотам, а тя закова 177 km/h и изведнъж спря да ускорява някъде малко след средата на оборотомера. Та, въпросът ми е дали това е електронно ограничение или просто колата среща вече наистина голямо въздушно съпротивление и двигателчето не може да носи предавката повече.За теглова справка - бях сам (тежа 65 кила :( ) с малко багаж (към 50-ина килца). Пробата я направих по баир надолу.

И аз като теб миналата година се пробвах и получих Следните резултати..... С Д14А4 де,щях да пропусна.... :)макс.скорост 180,по нанадолнище леко над 190 Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
:( Колега,на моять по каталог и дават 195км,но стига до 200/205 мах.и като влезне в 4ервеното спира.Пробвах я спряна докъде ще стигне оборотомера и не дава пове4е от 7000об.По4ва да трепери мотора,явно има ограни4ител и реже.Пробвай и ти колко оборота ще стигнеш при спряло положение.После да ми отговориш :) Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за твоя модел двигател има една манипулация с която се вдига мощноста осезаемо със смяна на една гарнитурка преди входните колектори струваща около 6 лв. Правена е от доста колеги успешно. Оригиналната е с малък отвор и пуска малко въздух, слага се гарнитура с по-голям отвор. Потърси тук с търсачката, има го подробно обяснено и със снимки даже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за твоя модел двигател има една манипулация с която се вдига мощноста осезаемо със смяна на една гарнитурка преди входните колектори струваща около 6 лв. Правена е от доста колеги успешно. Оригиналната е с малък отвор и пуска малко въздух, слага се гарнитура с по-голям отвор. Потърси тук с търсачката, има го подробно обяснено и със снимки даже.

тя е за d14a3 а той е с d14a4 така че не важи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...........манипулация с която се вдига мощноста...........

тя е за d14a3 а той е с d14a4 така че не важи

 

Дааам :) , ама Той

Кара: Honda Civic '97 1.4i S

тъй че сигурно му отчита верно километража, та

братле купи си някав потрошен км та си вдигни самочуствието и км-рите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d16y7 na 120 mili изключи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Няма ограничител на скоростта , само на оборотите ~7000 rev's

A за VSS sensor, чували ли сте, намира се на скорост.кутия ?! - Vehicle Speed Sensor, за какво отговаря?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

Освен ограни4ител (прекъсва4) имаме и ограни4ител на км :) При 4ип4ето и това може да се премахне оба4е :) Колегата по-горе много добре зададе въпроса за VSS - ами той следи скоросттано не съм сигурен 4е той ограни4ава. В Crome има enable/disable max speed и то в мили :) Дерзайте сега.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде сега да видим кой излъга за максималната скорост :) да н се окаже че всичките дето сте вдигали по 242 сте ограничени на 177 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

хайде сега да видим кой излъга за максималната скорост :) да н се окаже че всичките дето сте вдигали по 242 сте ограничени на 177 ;)

:);):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

хахахаа това ще е готино ;) колега, провери си максималната скорост на 4-та и на 5-та... ако и на двете предавки спораш на 177км/ч значи имаш ограничител на скоростта, но пък е малко странно щото за ограничител на 170-180 не бях чувал. Както и да е, ако на 4-та вдигнеш повече - нямаш ограничител, явно просто на 5-та толкоз си може.Килограмите нямат общо с максималната скорост.и последно.... и да искаш няма да я качиш над 7000 спокойно ( освен ако не си на газчица де)Стоунз, ВСС сензора се ползва от ЕЦУ-то за определяне на коя предавка си и разни там леки промени по предверението. Понякога се ползва и за ограничител на скоростта, но това не му е главната функция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

хахахаа това ще е готино ;) , но пък е малко странно щото за ограничител на 170-180 не бях чувал. Както и да е, ако на 4-та вдигнеш повече - нямаш ограничител, явно просто на 5-та толкоз си може.

Има,има на мойта и дават 183км макс скорост, въпреки 4е стрелката съм я висждал дале4 пове4е,но си знаеме за отклоненията по скоростомер, но ина4е по скоростомер наистина 180 трябва да си ги пълни спокойно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта също има на скороста 192км. на 4700 об и спира рязко като падне малко скороста пак тръгва. А на ниски предавки спокйно си я цедя до 7000. Може само на англичанките да са така незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не, че съм се затръшкал да вдигам 300 по наш'те "прекрасни, ненагледни" пътища, но не ми е много гот да знам, че някой япончо действително може да ми е наложил така чатала, Бог знае по каква причина. Като стана дума за "хубавите" ни пътища - да живее аквапланингът. Ако не беше той, да бях се аргясал в един гаден ръб със 120 (път, бил в ремонт, с лоша спойка между стария и новия асфалт). Вместо това просто преплувах над него и нямам поражения. И все пак - добре издрънка окачването, чак мен ме заболя. ;) Та ... да си поговорим пак за високи скорости. ;)

Редактирано от Rammkopf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JoroHondata
:lol: здравейте колегиАз лично смятам, че тези двигатели D14A4 са върхът на сладоледа сред малкия и средния класове на HONDA, максималната скорост е 182 км/час, да не говорим, че може да се изцеди и повече, ускоряването до 100 км е около 10-11 сек, какво повече можем да искаме ?Моля и за вашвто мнение по този въпрос :lol: до скоро :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, че за 1,4 кола имат невероятни динамични показатели така е, но сякаш ВТЕК-а си казва думата. Нещо съм разочарован от разхода на гориво (но това е друга тема). Най-ме радва как си изпълват оборотомера и то с голяма лекота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, че за 1,4 кола имат невероятни динамични показатели така е, но сякаш ВТЕК-а си казва думата. Нещо съм разочарован от разхода на гориво (но това е друга тема). Най-ме радва как си изпълват оборотомера и то с голяма лекота.

4е колко ти гори бе колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Абе, че за 1,4 кола имат невероятни динамични показатели така е, но сякаш ВТЕК-а си казва думата. Нещо съм разочарован от разхода на гориво (но това е друга тема). Най-ме радва как си изпълват оборотомера и то с голяма лекота.

За разхода Д14А4-ката ми даваше максимум 7.5 - 8л/100км и то без да пускам газта от долно мъртво положение....... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VitoEJ9

:thumbs1: А вуйчо ти случайно да е Жоро (Спартак Дилков)? :)

Не, но го знам кой е. Той продаваше два сини Сивика- 75 и 90кс. Ти явно си купил втория :D Честито!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: А вуйчо ти случайно да е Жоро (Спартак Дилков)? :D

Не, но го знам кой е. Той продаваше два сини Сивика- 75 и 90кс. Ти явно си купил втория ;) Честито!
Абсолютно! Евала на Жорката, Хондето е в чудесно състояние действително! За нищо не ме подхлъзна пичът, а и оказа съдействие да закараме колата до КАТ за регистрация. Много поздрави, ако го засечеш. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest georgivanov1
Отговорено (Редактирано)

Разхода ми градско е 9/100км. Последно бях напълнил резервоара догоре (нали е 45л?) изминал съм вече 400км и съм на резерва т.е. още около 60км трябва да мина. Карам си нормално - на 2500-3000об/мин сменям предавките и си карам на 2000 оборота. :blink: Аутофест е салона на който вуйчо ми си продава колите, а аз там с братчед ми им помагам докато почна работа на Зл. Пясъци.

:blink: Koлега,иди си провери колата,невъзможно е да хар4и 9/100,виж ламбда сондата дали ти е на ред.Моята с 50литра минава 800 км смесено,а извън градско дава 5,8 със 120 км.Това 9/100 ми се вижда много :D,а и твоя мотор е по-сполу4лив от моя Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ми градско е 9/100км. Последно бях напълнил резервоара догоре (нали е 45л?) изминал съм вече 400км и съм на резерва т.е. още около 60км трябва да мина. Карам си нормално - на 2500-3000об/мин сменям предавките и си карам на 2000 оборота. :blink: Аутофест е салона на който вуйчо ми си продава колите, а аз там с братчед ми им помагам докато почна работа на Зл. Пясъци.

:blink: Koлега,иди си провери колата,невъзможно е да хар4и 9/100,виж ламбда сондата дали ти е на ред.Моята с 50литра минава 800 км смесено,а извън градско дава 5,8 със 120 км.Това 9/100 ми се вижда много :D,а и твоя мотор е по-сполу4лив от моя
Пич, трябва да видиш що е висене по светофари във Варна. На трафика му ебаха майката с тия светофари и нови кръстовища през 50-100 метра, къде измислени, къде недомислени. Вярвам му за разхода и хич не ме учудва. ;) Почвам да си мисля, че има голяма идея в тия хибридни мотори. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dio

Пич, трябва да видиш що е висене по светофари във Варна. На трафика му ебаха майката с тия светофари и нови кръстовища през 50-100 метра, къде измислени, къде недомислени. Вярвам му за разхода и хич не ме учудва. :blink: Почвам да си мисля, че има голяма идея в тия хибридни мотори. :blink:

Наистина трафикът в който попадаш е от съществено значение... В послено време така се получава че по-вече чакам по светофари отколкото се движа . И разходът чувствително се повишава.От тая гледна точка 9/100км ми се вижда нормално за този мотор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest georgivanov1

Възможно и така да е,ама вие не знаете Португалските сфетофари колко държат,има интервали за вси4ки.Най-бързият сфетофар е около 2мин.Не знам какъв е трафика във Варна,но колегата може да я тества извънградско да види дали вси4ко е наред :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Възможно и така да е,ама вие не знаете Португалските сфетофари колко държат,има интервали за вси4ки.Най-бързият сфетофар е около 2мин.Не знам какъв е трафика във Варна,но колегата може да я тества извънградско да види дали вси4ко е наред :D

Може да държат по 2 минути, но ме съмнява да са разположени през 500метра ? :blink:
горе долу толкова са и тук,португалците са маняци на тема сфетофари и спя6ти полицаи,тръгни-спри,тръгни-намали,тръгни спри,и като спре6 няма тръгване,а не дай си боже да попадне6 в задръстване 2-3 4аса не ти мърдат :blink: Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно и така да е,ама вие не знаете Португалските сфетофари колко държат,има интервали за вси4ки.Най-бързият сфетофар е около 2мин.Не знам какъв е трафика във Варна,но колегата може да я тества извънградско да види дали вси4ко е наред :D

Може да държат по 2 минути, но ме съмнява да са разположени през 500метра ? ;)
горе долу толкова са и тук,португалците са маняци на тема сфетофари и спя6ти полицаи,тръгни-спри,тръгни-намали,тръгни спри,и като спре6 няма тръгване,а не дай си боже да попадне6 в задръстване 2-3 4аса не ти мърдат :blink:
Колега, мини на Prius. ;) Или Civic Hybrid / Accord Hybrid. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм го това,но хибрида няма душа,следващата ще бъде сивик седан 1,8-140к.с. разхода и е 5,6л смесено,а на хибрида е 4,6

Публикувано изображение

но 6те я взема от БГ 4е е по-евтина...живот и здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пропуснах да кажа ... днес реших да изфорсирам машината на свободен ход - действително прекъсвачът ме сецва точно на 7000. Това го бяхме обсъждали и планували по-напред в темата. :lol:

Мислил съм го това,но хибрида няма душа,следващата ще бъде сивик седан 1,8-140к.с. разхода и е 5,6л смесено,а на хибрида е 4,6

Нали се сещаш, че тия разходи ги мерят 1:гьотере в лабораторни условия? Разходът на Prius по заводска спецификация е над 50MPG а в реалните тестове излезе 35. :afro: Редактирано от Rammkopf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че тия разходи ги мерят 1:гьотере в лабораторни условия? Разходът на Prius по заводска спецификация е над 50MPG а в реалните тестове излезе 35. :afro:

А нали се сещаш , че реалните условия са много различни за всеки град/държава. Ако са го пуснали в задръстване дето не можеш да минеш 15км за 2 часа .... еми .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има един фактор дето май го пропускате :lol: качеството на горивата тук-таме се различава с маЛко :whip:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest georgivanov1
Отговорено (Редактирано)

има един фактор дето май го пропускате :lol: качеството на горивата тук-таме се различава с маЛко :whip:

Има6 право колега,но не е само ка4еството ами и коли4еството... :lol: Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jay

Колеги здравейте извинявам се за офтопика но сега като четя за скоростите и се сетих за голф 2 джи ти ай :D тук в квартала ми има един дето разпраят 1ва-80 2ра-140 3та-190 4та 220 5та-260:););):)смях не знам защо но тея скорости ги нямат за нищо май;) иначе аз с моя д16з6 5г седан правих 200 повече не съм го натискал...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте извинявам се за офтопика но сега като четя за скоростите и се сетих за голф 2 джи ти ай ;) тук в квартала ми има един дето разпраят 1ва-80 2ра-140 3та-190 4та 220 5та-260:);):D;)смях не знам защо но тея скорости ги нямат за нищо май;) иначе аз с моя д16з6 5г седан правих 200 повече не съм го натискал...

:D Сложи си едни 17" джанти и скороста ти ще падне значително. ;) Само че гледай да не се изненадаш като те спрат куките ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...