Jump to content
shopa

Подмяна на течност на съединителя

Recommended Posts

Привет колеги!

Реших да я подменя спирачната течност на съединителя, като изгледах няколко клипа в тубата и изчетох няколко теми тук във форума, но....!

Свалих и почистих казанчето. Налях нова течност и развих пробката на долната помпа, като бях ангажирал приятел да помпи педала на съединителя. За моя голяма изненада от пробката не потече спирачна течност, дори и при напомпване с педала/ съединителя си работи коректно и нямам проблем със скоростите/. В един клип на братушките в последствие видях, че завърта ключа в положение контакт, но не съм пробвал този вариант. Свалих напълно пробката и я почистих, но без резултат!

За мен не е нормално, ако няма запушване в долната помпа, но знам ли! Ако някой има опит с тази процедура нека сподели! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори когато свали пробката не потече течност,така ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега! Това е странното!

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук трябва да е описана процедурата .

От телефона пиша и не отваря  добре файловете. 

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, CARPERA said:

Тук трябва да е описана процедурата .

От телефона пиша и не отваря  добре файловете. 

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/

Точно тук я търсих, но не успях да я открия! Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отворена пробка и натискане на педала съединителят отделя ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, Rakeem said:

При отворена пробка и натискане на педала съединителят отделя ли?

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/20/2020 at 8:43 PM, shopa said:

Привет колеги!

Реших да я подменя спирачната течност на съединителя, като изгледах няколко клипа в тубата и изчетох няколко теми тук във форума, но....!

Свалих и почистих казанчето. Налях нова течност и развих пробката на долната помпа, като бях ангажирал приятел да помпи педала на съединителя. За моя голяма изненада от пробката не потече спирачна течност, дори и при напомпване с педала/ съединителя си работи коректно и нямам проблем със скоростите/. В един клип на братушките в последствие видях, че завърта ключа в положение контакт, но не съм пробвал този вариант. Свалих напълно пробката и я почистих, но без резултат!

За мен не е нормално, ако няма запушване в долната помпа, но знам ли! Ако някой има опит с тази процедура нека сподели! 

Да споделя как реших проблема!

Изгледах в един клип на братушките, че завърта ключа в положение "на контакт" и след това прави процедурата по подмяна течноста/обезвъздушаване/ на помпите на съединителя! Получи се и при мен! При отворена пробка/като преди това се помпи 4-5 пъти педала/ си изтича течност, след затягане първите няколко напомпвания се налага да дърпате педала в изходна позиция с ръка/крак- това да не ви притеснява! Влиза си в работен режим !  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...