Jump to content
evuca84

Проблем с турбото хонда сивик 7-а генерация

Recommended Posts

Колата я карам от месец и влиза в авариен режим на 4_5 се получава. След като я загася за няма и минута се оправя. Качвах я на диагностика и показа дебитомер. Дали това би била причината да забива. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има идея каква би била причината да забива да сподели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е хроничен проблем на турбо дизела като се кара на къси разтояния и в ниски обороти. Зацапва се геометрията на турбината. Оправя се като се изкарва по често на дълги пробези ( дизела обича дълъг път) и се кара на малко по високи обороти. Другото което правя аз слагам по малко добавка на бардал BDC  при зареждане. А на около 10 хил на STP Ultra 5 in 1. От тогава проблема изчезна вече над 70 хил км. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На диагностика ми показа дебитомер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо е изнервящо шофирането така като забие те ограничава с 100 км. Като се изгаси и се запали пак всичко се оправя до следващото забиване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, viktor11 написа:

Това е хроничен проблем на турбо дизела като се кара на къси разтояния и в ниски обороти. Зацапва се геометрията на турбината. Оправя се като се изкарва по често на дълги пробези ( дизела обича дълъг път) и се кара на малко по високи обороти. Другото което правя аз слагам по малко добавка на бардал BDC  при зареждане. А на около 10 хил на STP Ultra 5 in 1. От тогава проблема изчезна вече над 70 хил км. 

И вие ли сте с такава хонда вашата забивала ли е 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.7  cdti 2005г

Редактирано от evuca84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз имам такава и знаех че това и рейката им е проблем ако може така да се нарече. Най често се оправя по начина който описах по горе. А ако проблема е от дебитомера сваля се и със спрей спецялно за дебитомер и датчици се почиства. Не ползвай wd40. Почисти и МАР сензора със същия спрей. 

Редактирано от viktor11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...