Jump to content
shadowdots

Въпрос за вентилатор купе

Recommended Posts

Здравейте, вентилаторът ми започна да стърже и реших да го сваля и да пробвам да го смажа, но след като го отворих видях че четките са заминали. Отидох до моргата и взех вентилатор от същата кола, само че с десен волан, като човекът ме убеди че разлика няма и видимо наистина няма. Когато го сложих обаче, вентилаторът се въртеше с пълна сила, но не излизаше въздух от духалките. След като го свалих забелязах че перката се върти в обратната посока и нещата се изясниха. Това което направих е, че обърнах + и - на кабела и вентилаторът смени посоката в правилната и всичко работи както трябва. Реално вентилаторът е едно към едно с разликата на надписана наобратно стрелка. Дори и буксата е по същия начин и на двата вентилатора.  Глупавият ми въпрос е дали съм постъпил грешно и ще окаже ли това влияние върху живота на вентилатора?

120489040_363808734668465_5748912689059295640_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има проблем

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен не би трябвало да има проблем. Може би при някои както фаровете, така и други прибори се управляват по +, а други по -

Явно десния волан са с друга инсталация.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени перките на двата вентилатора, че в момента е малко неефективен, както и ще се натоварва малко повече. Не че е голяма драма де. Разликата във вентилаторите не е само посоката, а и перките са различни. Едната бута надясно, другата наляво, от там и ъгъла на лопатите на перките е различен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес докато разглеждах стария вентилатор видях че лопатките са под ъгъл. Ще пробвам да ги сменя перките, въпреки че на стария вентилатор перката я свалих с доста зор. Иначе няма логика да произвеждат два различни вентилатора само с разлика в посоката на въртене. Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш да смениш четките на стария, ако само това му е дерта ще изкара още доста време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...