Jump to content
nikinta

Умишлено повреден ляв тампон на двигателя !

Recommended Posts

Здравейте колеги по Харви и приятели ! Петък вечерта в Банкя скъсах пистов ремък на сервото на моето HR-V 1999 г. Изведнъж волана и спирачката ми се втърдиха и едвам овладях колата и успях да отбия вдясно и да спра ! Отворих капака и установих скъсан пистов ремък и още един наранен и откачен от попаднала част от скъсания под него ! Само този към алтернатора беше останал здрав ! Не посмях да прибирам колата в София - Обеля без серво по тъмно и затова на другия ден събота сутринта с пътна помощ и срещу 40 лв.  я докрах пред сервиза на Мици в Обеля ! Моя доверен сервиз не работи събота и неделя , а колата ми е крайно необходима за понеделник и вторник и затова бях принуден да сменя трите ремъка в квартала при Мици ! Трите ремъка при този Мици и поставянето им при него ми излязоха 80 лева !  Платих му и си взех колата , но прибирайки я установих , че на празни обороти тресе и вибрира ! След като поразгледах внимателно видях , че преден ляв тампон за двигателя , които е пред ремъците и са го сваляли , за да ги сменят  е 100% прясно нарязана гумата на тампона с нещо метално ! Втулката на двигателя с остатъци от гума по нея свободна в голямата втулка на тампона също с остатъци от гума по нея пресно накъсана ! Но,.....нищо не мога да докажа ! А понеделник и вторник съм плътно зает от тъмно до тъмно и с колата трябва да измина около 130 км. ! Да рискувам ли ? Възможно ми е да сменя тампона едва в сряда ! И коя марка тампон да предпочета FEBEST за 50 лв.  или  

GSP за 23лв . ?

thumb (1).jpg

thumb.jpg

тампон+на+двигател-GSP-514407-Honda-HR-V-GH-1.6-16V-imagetdbig-1189433362-671205560.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката не е от моята кола ! Показвам мястото на тампона .  С червената стрелка показвам къде е разкъсал гумата !

2020-07-12_171807.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя тампон няма функция да гази вибрации и е  невъзможно да имаш такива дори да го няма. Грешката на сервиза е че най вероятно при демонтажа са го скъсали което се случва когато е стар и не са ти казали .

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

    Преди този ремонт / поставянето на ремъците / тампона беше здрав и нямаше вибраций ! Тои се вижда м/у гумата и пластмасовата кора - там има кръгъл отвор и тампона се вижда чудесно и аз го следя ! След ремонта тампона е скъсан и има вибраций ! Каква тогава е  функцията на този тампон според теб колега, и мога ли да мина 130 км. така ?

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като се вижда прекрасно  , го снимай  как е монтиран , скъсан и тн . Преди да го подмениш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега , както е скъсан - гледам го и се чудя ! Втулката на двигателя седи по средата на големия кръг на тампона ! Явно този тампон не носи никаква тежест от двигателя ! Тогава за какво е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, fenabg написа:

Айде като се вижда прекрасно  , го снимай  как е монтиран , скъсан и тн . Преди да го подмениш .

 

Утре по светло ще го снимам и кача снимката тук ! Но въпроса ми е спешен ! Мога ли да мина 130 км. без поражения с този скъсан тампон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 4 минути, nikinta написа:

 Тогава за какво е ?

Като се скъса задния зад мотора , да поема товара докато някой се сети да го смени  .  можеш 

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, fenabg написа:

Като се скъса задния зад мотора , да поема товара докато някой се сети да го смени  .  можеш 

 

Колега, БЛАГОДАРЯ ! Трябва ли да внимавам за нещо ? Скорост , обороти , форсиране ...... ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic
преди 17 минути, fenabg написа:

Като се скъса задния зад мотора , да поема товара

Тъкмо разглеждах схема на окачването на двг. Гледам, тоя тампон (и още един такъв откъм скоростите) местните му викат "stopрer", и се зачудих какво точно стопира. Сега ми се изЯсни - стопира двг да не избяга през радиатора, ако дадеш резко газ и се скъса задния тампон.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...