Jump to content
mytanta

грешка p0339

Recommended Posts

Колеги преди 2 месеца колата запали не нормално след секунда,две въртене а след 5,6 секунди което ми даде въпросната грешка P0339/датчик колянов вал/ и светна чека.Отдадохме го на лоша нафта,боклуци  и т.н поради което колата е запалила трудно и ми е записала тази грешка.Вчера пак същото,трудно дълго палене 6,7 секунди въртене и пак свети чека.Когато свети чека работата на двигателя не се променя,колата работи и върви нормално.И двата пъти когато се случи колата беше паркирана под лек наклон и съм имал около 15 л. в резервоара/ако въобще има някакво значение/.От какво може да се получава това трудно палене.Проверил съм акумулатор,корозия по връзките.Този дачик къде се намира и подлежи ли на почистване,ремонт или направо да го подменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, въпросния датчик на колянов вал се намира под компресора за климатика. Аз имах подобен проблем с паленето и смених и датчик колянов и датчик разпределителен вал. В последствие се оказа друго и тези двата датчика си ги сменявах залудо. При мен проблема се оказа, че влиза въздух през горивния филтър, сложихме един О-пръстен и нещата заспаха.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених датчика коляновия вал,ще покарам да видя дали ще излезне пак грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...