Jump to content
Божков

Ксенон или LED за Хонда Джаз 2005

Recommended Posts

Здравейте,

Моля ако някой има наблюдение относно двата варианта за светлините да сподели опит. 

Доколкото четох вчера, при ксенона получаваме 2-3 пъти по-добро осветяване и по-малко греене от крушките ( от халогенните крушки с които съм в момента малко е започнала да потъмнява пластмасата на фара от вътрешната страна )

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона (истински, не китайски) струва мин 3 пъти повече от хубави лед светлини.

Ксенона не грее, така е, но хубав лед (такъв който хем свети силно, хем с дълъг живот, хем с гаранция) също не грее, китайски лед грее много, китайски ксенон е некачествен откъм компоненти и сглобка и гаранцията е никаква, също и цветовата гама е трудно да се уцели.

 

Това е мнение от опит, ти сам трябва да решиш какво искаш според бюджета ти.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.

Но все пак как да се ориентирам кой е качествен продукт? Всичко се прави в Китай, но с различно качество.

Цената ли е единствен ориентир в този случай?

Не мисля да купувам нешо за 30-40 лв., но идеята е да съм доволен от качеството в крайна сметка.

За конкретни марки, моля да сподели някой на лични ( да не става реклама) :)

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лед Осрам или Филипс.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста години на моите коли, които са с лупи на късите, ползвам Xenon Express, струващ около 80 лв. Предполагам, че са си китайчета. Но качеството им е много добро. В комбинация с DRL  на дългите изкарват 5-6 и повече години без проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и за вашето мнение. 

Интересно ми беше да видя какво мисли и някой със ксенон. 

Към момента имам и аз DRL модул на Джаза (монтиран на късите светлини) но е важно да се отбележи, че тук крушките са Н4 - двойна светлина. 

Ако има монтиран такъв модул( за да съм сигурен, че съпругата ми няма да забрави да пусне фаровете), може ли да се сложи ксенон или LED? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДРЛ на ксенон не може да сложш, защото интензитета не може да се контролира.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези DRL, които ползвам на моите коли, имат опция за включване на ксенон. Но крушките са Н7. При Н4 не съм сигурен дали ще стане. На ЦРВ-то съм сложил само DRL на дългите. Ксенон не бих сложил на фар без лупа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че няма да ги включат, но не може да се контролира интензитета, т.е. ксенона ти работи на 100%, а идеята на ДРЛ не е само да ти вкл. автоматично светлините, но и да не ги пуска на 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dimkaraganchev написа:

Тези DRL, които ползвам на моите коли, имат опция за включване на ксенон. Но крушките са Н7. При Н4 не съм сигурен дали ще стане. На ЦРВ-то съм сложил само DRL на дългите. Ксенон не бих сложил на фар без лупа.

Е тук вече стана интересно - "Ксенон не бих сложил на фар без лупа" ....

Четох сайтове на фирми монтиращи ксенон на автомобили и с рефлекторни фарове - твърдят, че нямало проблем с това (от гледна точка на заслепяване на другите автомобили)

Ако взема Осрам ЛЕД се притеснявам от две неща.. дали ще се събере зад маншона на фара и как точно ще успява да се разсейва отделяната топлина от крушката?

Реално цената на ксенона с монтаж и на две ЛЕД лампи Осрам е идентична. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно има ксенон предвиден за рефлектор, където самата крушка е с по-различен дизайн от конвенционалната такава, и се водят легални за пътищата притежаващи всички сертификати, но както споменах са доста скъпи.

Осрам и Филипс са умно направени, охладителите им се развиват, слагаш маншона и завърташ обратно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, crown_bg написа:

Принципно има ксенон предвиден за рефлектор, където самата крушка е с по-различен дизайн от конвенционалната такава, и се водят легални за пътищата притежаващи всички сертификати, но както споменах са доста скъпи.

Осрам и Филипс са умно направени, охладителите им се развиват, слагаш маншона и завърташ обратно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Това е една много добра идея за маншона. Ще звънна до сервиза където ми монтираха DRL модула, за да питам дали няма да пречи на работата на LED-a.  

Благодаря и лека вечер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДРЛ като цяло е най-подходящ за халогенна светлина, с нея работи най-добре и наистина удължава живота й.

На Акорда бях с жълти (не помня коя марка бях сложил) на дългите и си работеха перфектно (над 4,5г.) до преди да я продам, и все още светят.

 

Бих ти дал съвет да монтираш дневни светлини (тела), ако имаш възможност и подходящо място.

 

Не се отказвай от лед Х4, разликата с халоген е отличителна, но помисли и този вариант стъпка по стъпка.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DRL модул между другото и към ксенон може да се върже, стига да се настрои на 100% интензитет и без плавен старт. На практика ще пуска ксенона все едно е от лоста в купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

Ще обмисля и пресметна вариантите.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...