Jump to content
Guest west bam

Рено 11 Gtx срещу Хонда Сивик 1.4 Is

Recommended Posts

Guest west bam

Бре чудна работа много сьм учуден от рендака вьрвежвн е бил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orleto

Няма начин колега, той има къси предавки, а аз зор си пълня четвъртата. Трябва да слагам 13-ки и да изхвърля малко тегло, за да му вляза в категорията :blush1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми има такова,даже май е повече коне,смело мога да кажа че няма голяма разлика във вървенето с моята кола която е 2.0 16кл. пък и двувалка.Ако му е поотворена газта с тия къси скорости направо си върви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Еми може да си сложиш 13-ки но има и недостатьк много се вьртят гуми с тия 13-ки аз така сложих на бившата си хонда 1.6 такива и до пьрва и втора вартеше гуми просто ги сложи и потренирай и се надявам да го биеш или поне поозориш доста )))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, има и варианти 88 и 95 коня, но това е 81. Обаче оня е луд, понеже купи реното за 500 лв, има една турбина от дайхатсу шарад и иска да си я слага. Каза, че така и така го е взел без пари, поне да го счупи с кеф :blush1: А за изпъването със сигурност ще го пробвам на офциалните варненски гонки на магистралата. Ако не стане с хондата, в понеделник ми пристига Сузукито Балено. То е 1.3 ама на килограми е колкото реното. Да видим...

Редактирано от Orleto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех баце

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам характеристиките на колите ще ти трябва перфектен старт за да му се опънеш(2 секунди е по бърз от теб до 100),400 м. според мен не са достатъчни за да го настигнеш,ако ти отпусне още 150 м. :blush1: имаш шанс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро няма ... това рено е с горе-долу добра аеродинамика и доста по-малка челна площ от сивика ... нагоре може и да дръпне повече ... заигравате се с коли които са доста по напред като динамични характеристики от вашите :blush1: ... според мен де ... 0-100 2 секунди разлика са доста метри преднина за реното , това на 400м може да значи 70-80м !!! не е една ,две коли ... правете си кефа ама внимавайте ,защото не си струва за толкова не-оспорвана гонка да си чупите главите ( то не че си струва попринцип де )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orleto

Да и аз това си помислих за главите като приближавах завоя в насрещното със 120 и ми светнаха изведнъж два фара насреща... :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

От тези рена аз също имам впечатления. Имам един приятел, на който дядо му имаше такова рено, но някаква ограничена серия правена за мексико. Този рендак късаше Вектри, Калибри, Голфове, CRX 1-ва, гони се с Mazda Xedos 2.0 6 цилиндъра 24 клапана и маздата успя да го дръпне само на много високата скорост, би и сивика ми съвсем в началото, когато нямах никакъв тунинг още, а само един въздушен филтър. Ама така ме би, че ме отряза все едно съм дръпнал ръчната и само той дава газ. :D Незнам какво му беше на това ренде, гореше масло, загряваше след дълга ръчка, но не се одържаше и много се забавлявахме с него. Нямаше никакъв вид, голяма кочина, но много бягаше :D п.п. Най страното беше, че точо този рендак би негов събрат с много по-силен мотор, който беше и 16 клапана :) Дядо му не си казва какво и е на колата, ама като знам внука му какъв запален тунер е, кой знае дядото какво и е правил на колата навремето и си трае :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се много,но не съм съгласен с това,че максималната скорост на Рено 11 гтх е като посочената от вас,защото карам рено 11 1.4 тхе (бензинов двигател),което развива 170 км/ч без никакви грижи,а газта не е натисната до края и километража е до 180км/ч... Модела е малко по-млад Ноември 89-та,но не вярвам това да е причината да развива по-голяма максимална скорост с по-малък обем мотор,но ще ви помоля само никога да не разберете колко е всъщност,защото..."ОСТАВЕТЕ ТОВА НА НАС...ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ!"...Винаги ИМА РИСК!...СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА за движение по пътищата и ограниченията и очакваите неочакваното!НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

Редактирано от Master_Pacco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гонил съм се няколко пъти с такова рено със сменян мотор и добър шофьор и мога да кажа че когато мотора е малко по силен дори ВТИ ще падне. Ако не бях с турбина онзи щеше да си пие кафето на финала докато пристигна, ама понеже съм си го пляскам колкото си искам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то много арно бре. Купувате си един Сивик да си вършите работата с него за 3000лв и едно такова рено да си ходите по гонки за 500лв и ей го на за 3500лв си имате всичко което ви трябва :wub: :wub: :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:wub::wub::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е доста по добри показатели има реното от този сивик. Нормално е да те дърпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се чудиш толкова? Както виждам си с английски сивик с 4 врати - това не е кола за дръпки, а рено 11 е двуврат хеч доста по-лек от твоята кола. Още повече че имах такъв преди години - върви си прилично колицата за възрастта и килограмите..........но толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...