Jump to content
Rado1727

Съединител или нещо друго?

Recommended Posts

Здравейте! От 5 месеца съм собственик на ЦРВ 1 147кс.Предишният собственик твърди,че преди 3,4 години е сменил съединителя с двете помпи.

Колата ми направи 2,3 пъти от както я карам вече (около 5 месеца) следния проблем. При градско каране или по често сменяне на скоростите сякаш съединителя започва да зацепва със закъсненине. Примерно минавам от 2-ра на 3-та предавка и при пускане на съединителя колата се изфорсирва и след 1,2 сек. си зацепва (педала на съединитела не остава долу)...като времето за зацепване започва да става все повече,докато в един момент колата изобщо не тръгва,форсира си се на място (не се усеща миризма на феродо). След като изчакам околко 5-10 мин,този проблем изчезва...колата си върви нормално....

Тествал съм на всички скорости с пълна газ,няма буксуване,в нагорнище също няма проблем. 

Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери помпите долната се вижда като застанеш срещу колата ,между двигателя и радиатора долу в ляво.

Все пак нова помпа има разлика от такава,на 20 години.

Течността в казанчето на съединителя каква е на цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как по точно да проверя помпата? Какво може да й има?

 

Течността изглежда нова.

 

20200319_082227.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нова течност спирачна е бистра и в повечето случаи и марки с цвета на олио.

За помпите написах ако можеш да видиш долната ако е нова ще си личи от такава  20годишна.

За сменяни две помпи като в случая се сменя и спирачната течност  е доста черна.  

Това е нова

20180701_182610.thumb.jpg.6d529979794628746e78249cd8762b04.jpg

Това  е нова течност и измито казанче с промивка  на системата.

Вижда  се на снимката  и казанчето за спирачната система,и то е претърпяло същата процедура.

Може да вземеш 1л спирачна течност и да ти направят промивка на двете  системи. 

Като когато взимаш колата искай да я по караш и направи малко повече  натискания на педала на съединителя. 

След манипулация отвори казанчето на съединителя и виж какво е положението там.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво се промива системната? 

Долната помпа не изглежда да е сменяна,има ръжда по нея. А горната помпа вече личи че е нова.

 

Днес пак го карах джипа в продължително нагорнище,намалявах,ускорявах и грам не е пробуксувал... Говорих с един майстор и каза най-вероятно съединител...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Промива  се с спирачната течност затова написах 1л който  ще ти стигне и за двете системи ако не са много замърсени.

Ти сам написа сменен съединител и двете помпи ,явно ти  предстои да узнаеш за кое те е излъгал ,че е сменил.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.  Смених съединителят, за което не съм сигурен че беше нужно...но поне да съм сигурен сега,че не е от него.

 

Така,сега болежката е следната: при натиснат педал на съединител до долу не мога да включа на скорост,включва когато педала е някъде на средата и отделя най-горе.Като съм включил на скорост и натисна до долу съединитела се усеща как колата леко се движи.

Сменена е течността и долната помпа(горната все още не съм я сменил,понеже ми изглежда нова.) 

Това което забелязах е,че постоянно има въздух в системата.(обезвъздушавам с маркучле,като краят му го слагам в съд със спирачна течност) Като припомпя педала 3,4 пъти спира да излиза въздух, но след като долея в казанчето и натисна педала пак изкарва малко въздух при 3,4 натискания...и това е постоянно. А след като направя тази процедура педала си работи перфектно,но на следващия ден е същата работа... от никъде не мога да видя да тече течност и не губи в казанчето течността. 

Да сменям ли и горната помпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще смениш доста работи по този метод, наистина трябва да се намери къде влиза въздух в системата ти.

Обстоен преглед на цялата система.

Може наистина да е от горната и да влиза от там въздух.Това може да се неправи да се демонтира горната разглоби, огледа и монтира отново ако продължава да влиза въздух или има наличие на изхабяване се сменя.

Майстора извършил смяната на съединителя и помпата какво казва.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От там трябваше да започнете, сложили са някое менте за 50лв. Но този въздух трябва да изчезне. Това не са били симптоми на износен съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, CARPERA said:

 

Майстора извършил смяната на съединителя и помпата какво казва.

 И той предложи да сменим една по една помпите.

 

2 hours ago, D-D said:

 Това не са били симптоми на износен съединител.

И моето мнение беше такова,но майстора беше твърдо за съединител. Като го свали каза,че е имало неравномерно износване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да за жалост никой не се занимава да свали погледне дали става,всеки сменя наред не знам какво да ти кажа.

Дано изчезне този въздух след смяна на горната и всичко се оправи.

Quote

Като го свали каза,че е имало неравномерно износване.

За жалост трябва да вярваме лъжа или не няма как да докажеш това.И аз съм бил потърпевш на такива смени,носиш нови части а след години се оказва че старата още си стой а новата не е сложена от майстора,добре че бяха само гарнитури колектори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че е сменен съединителя съм сигурен,защото се познаваме много добре с майстора и присъствах при смяната. Но до колко е бил за смяна вече не мога да кажа.

 

Ще сменя и горната помпа и ще пиша какво се случва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...