Jump to content
Pavlin1811

Проблем с парното!!

Recommended Posts

Здравейте отново,тъй като никой майстор не се нае да ми отстрани проблема ще се наложи аз да си го решавам някак си!Хондата ми бълва само топло с климатик без климатик,копчето на синьо и пак жега,!!Въпросът ми е къде точно да търся тая клапа която регулира потока на въздуха ...бушони,релета проверени ,всичко си е ОК с тях...остана само тая клапа...ако може дайте съвет ко да правя щото не се издържа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо само клапа врътката на парното от синьо към червено отваря притока на топъл антифриз към радиаторчето на парното

Това се пуска от моторче което е  е върху маркуч които се намира в коша то затваря и отваря този приток,щом казваш че и на студено и топло е еднакво  значи това не работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така колега, разглобявал съм цялото парно. Врътката задейства клапата за въздуха който идва от вън и преминава през радиатора на парното. От клапата тръгва друго жило което отива в коша при двигателя и задейства кранчето за топлата вода. Електрически са клапите за нагласяне на топлия поток въздух. 

Нека колегата да отвори капака отпред и да махне жилото от кранчето след което ръчно да го затвори но не нацяло защото без никакво парно ще е студено. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се появи след като подадох ток на друга кола...на следващия ден проблема беше факт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е с врътка (потенциометър). Имам същия проблем на ровъра (който си е Хонда Акорд) и карам от години така. Просто го въртя по 100 пъти докато го позиционирам на студено пролет и после на топло зимата. Не е никак ок, обаче и на мен няколко майстори ми отказаха. При мен проблема са едни пластмаси вътре, които са се поизчупили, та може и при теб да е същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...