Jump to content
Dimitar75

Загуба на антифриз

Recommended Posts

Колеги, днес реших да проверя нивото на антифриза в разширителния съд  и забелязах, че е на дъното. Сещам се че сепрември го бях оставил на средно ниво между минимум и максимум. Сега долях около 300 гр. Нямам никакви забелязващи се течове или изпотяване на стъкла. Двигателя работи перфектно с много добра динамика. Колата е джаз 1,3, 2003 г на около 200 000 км, разход 6,5/100 само градско, щото извън града съм с друга кола. Някакви идеи, имам ли причини за притеснение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак трябва да разбереш откъде го губи ако наистина са 300мл,за тези месеци,

Аз имах подобен случай докато не хванах разхлабила се скоба на един охладителен маркуч и от там прокапва.Интересния момент че е капело върху двигателя в една чупка и не капи долу на асфалта, и когато двигателя загрере го изпарява.

Сменял ли си нещо и да са бутали някъкви маркучи.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, CARPERA написа:

 

От юни 2019 я имам и аз освен масло и филтри друго не съм пипал. Има ли знаяение антифриза с който доливам. Сега купих от бензиностанция на Приста мисля син на цвят.

Редактирано от Dimitar75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в радиатора  антифриза какво е неличието му.

Виж капачката в какво състояние е  на нея има два клапана,големия отваря на 1,1 бара и излишния антифриз отива в  казанчето,втория малкия  като спреш колата връща това количество.

Хода обикновено е ако антифриза е на чертата мин се покачва малго над  мах.

Нова не струва много ако ти се стори гумиените уплътнения отдолу нещо ненаред.

Колата няма газ нали.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си и кранчето за източване на радиатора (ако го има де), дали не капе от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 minutes ago, Dimitar75 said:

От юни 2019 я имам и аз освен масло и филтри друго не съм пипал. Има ли знаяение антифриза с който доливам. Сега купих от бензиностанция на Приста мисля син на цвят.

Ако е такъв

post-3845-0-47147400-1477264386_thumb.jpg.162a280129ce4aad96cffb8cbba3f8e0.thumb.jpg.4951b63f6645239ce9a4ae3f2ec51d03.jpgpost-3845-0-94791000-1477264370_thumb.jpg.d7ce27c6fc7b9679044d4110c3a79fe4.thumb.jpg.cfbb426fc849c624183730976a7a2ecf.jpg

е оригинален не го смесвай с тая Приста.

Горното синьо от снимката няма нищо общо с другите.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, CARPERA написа:

 

Капачката съм я отварял преди като е студена виждаше се флуида. Днес беше загряла и не я отворих, но леко врътнах да видя какво ще излезе, въздух или антивриз, веднага шурна антифриза. Колата няма газ. Но явно ще трябва да я гледам обстойно та дано намеря къде капе. Ако капе на студено ще ми е по лесно. Но съм я държал по няколко дни без каране и не съм виждал локви под нея. Дано не е в купето, но нямам индикации за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, dandilov написа:

Виж си и кранчето за източване на радиатора (ако го има де), дали не капе от него.

благодаря, ще проверя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...