Jump to content
Mboevv

Honda CR-V 3ген. 2007 2.0 бензин автомат

Recommended Posts

Здравейте на всички😊

От седмица съм собственик на 3та генерация Honda CR-V, но имам един проблем с който си я закупих. 

Тропане отпред по време на движение по павета или неравности и изрязан асфалт усеща се като изпадане на колелата на доло с доста прилично тропане и от двете страни на предницата. Ходих на оглед на предница и задница казаха ми, че всичко е перфектно по окачването. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил. Благодаря предварително. 

Редактирано от Mboevv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампони стабилизираща щанга и биалетки провери в друг сервиз.

Водачите на спирачните апарати ако са износини и едни пластини има там които придържат накладките.

 

п.п

Тампоните на стабилизиращата щанга най често гумата старее там и започват да не обират вибраците ,Оем са евтини та могат превантивно да се сменят.Когато тръгне биалетка трудно се хваща,но при интезивни вибрации си тропа.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, CARPERA написа:

Тампони стабилизираща щанга и биалетки провери в друг сервиз.

Водачите на спирачните апарати ако са износини и едни пластини има там които придържат накладките.

Благодаря задължително ще търся 2ро мнение и в друг сервиз тази седмица,просто ще видя и мнения от колеги с подобни проблеми и евентуални решения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така я взех и викам айде то леко тропа нещо дребно ще е. Дребно дребно - 600 кинта. Смених тампони на макферсон, задни тампони на носачите и тампони на стабилизираща щанга. Закрепи се и след 3 месеца пак тропа. Айде кормилни накрайници и щанги - 300 кинта. Сега вече е добре.

 

Определено търси второ и трето мнение. При мен чак в третия сервиз го хванаха. Всички викат нищо и няма. Е щом тропа как няма бе малоумници. Поне не ми взеха напразно пари и да не се оправи. 

 

Така че първо там търси проблемите. После биалетки, рейка, всичко може да излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Bizzito написа:

И аз така я взех и викам айде то леко тропа нещо дребно ще е. Дребно дребно - 600 кинта. Смених тампони на макферсон, задни тампони на носачите и тампони на стабилизираща щанга. Закрепи се и след 3 месеца пак тропа. Айде кормилни накрайници и щанги - 300 кинта. Сега вече е добре.

 

Определено търси второ и трето мнение. При мен чак в третия сервиз го хванаха. Всички викат нищо и няма. Е щом тропа как няма бе малоумници. Поне не ми взеха напразно пари и да не се оправи. 

 

Така че първо там търси проблемите. После биалетки, рейка, всичко може да излезе.

Определено ще трябва да я отгледат доста обстойно, защото е доста дразнещо, но еднъче пък возията и дори и сега е повече от перфектна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трабва определено добър диагностик,липсват такива обикновенно са 1 на 100.

Миналата година бях влязъл в филм с свиреща оптяжна ролка,три сервиза не е от нея всичко е Ок.

Шайба на алтернатор,шайба на колянов вал какво ли не ако ги слушах щях да се набалбукам с сума пари и да сменям докато не изчезне.

В четвърти  сервиз ,човека свали ремъка свали ролката и ми показа нагледно как тя шуми та се скасва.

Познай какво ми идваше да направя другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Bizzito написа:

 

Препоръки за сервиз в Бургас също ще ми свършат добра работа за намиране на проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумени тампони обикновено е глухо тропане, докато от биалетки трака осезаемо, както го описваш (не пречи да е и от двете). От кормилни накрайници би трябвало да се усеща и във волана. Тук не говоря конкретно за Хонда, а по принцип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, щангите чукаха и във волана като го размърдаш наляво надясно. Иначе тропането е подобно. В началото мислех , че пак тампоните на макферсона се обаждат. Бензиновите нямаха ли проблеми с втулките на рейката или само за 2.4. беше? Там май пак е някакво тропане.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Bizzito написа:

Смених тампони на макферсон, задни тампони на носачите и тампони на стабилизираща щанга.

Bizzito, имаше ли смисъл от смяната на задните тампони на носачите? На предната ми кола - Джета само това съм сменял по окачването и имаше голям ефект. На Джипката имам едно много слабо глухо тропане отпред вдясно - засега не е за ремонт, но точно за тези тампони си мисля. Ти целите тампони ли смени или само гумената вложка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефекта беше, че спря да тропа. Те май лесно де хващат, ако са нацепени се вижда.  Мойте бяха нацепени и посмачкани. Целите тампони смених с някакви афтърмаркет. Даже не знам какви са ми сложили.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...