Jump to content
Kaio

Honda crv 2.4 touring 2015

Recommended Posts

Здравейте,

 

Взех си Honda crv 2.4 touring 2015г. и съм много щастлив.

Бензин, Автомат CVT, 184к.с.

Колата е от Канада на 89хил.км.

Търсих информация в нета за обслужване, проблеми, болежки, силни, слаби страни, но никъде нищо.

Та, дали някой не знае малко повече:

Как им е cvt автомата? На колко км се сменя маслото и сменя ли се филтъра?

Има освен D и S и L на скоростния лост - за какво са?

Този мотор е  earth dreams - имате ли инфо за него? Пак, кога се сменя масло? Клапани регулират ли се?

Знам че е по различен и не може да се газифицира например. 

4х4 как работи 90 на 10 предно задно или задното е само при пробуксуване?

Доста въпроси станаха.

Ще се радвам някой да сподели.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Честито и безаварийно най-вече.

И аз карам такава но не touring изпълнение.Супер е за момента.

Маслото на автомата се сменя на 40 000 и след това май на 100 000 по спомен

S -спорт .Държи по-високи обороти и е много по-пъргава.L - май е за теглене но не съм сигурен.

Масло сменям когато ми светне "ключето". То си го смята кога да е.Ако караш с 0/20 както пише на капачката си гледай нивото към края на цикъла.За лятото идва малко тънко.Особено ако настъпваш колата.

На моята и сложих газ.Минал съм около 12 000 км и за момента е ОК.Наложиха се донастройки но момчетата се справиха.Градски разход с моето каране 12 газ + 2-2.5 литра бензин.

Твоята навигация с андроид  ли е?

АКо имаш други въпроси кажи

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.11.2019 г. at 21:13, tenev написа:

 

На моята и сложих газ.Минал съм около 12 000 км и за момента е ОК.Наложиха се донастройки но момчетата се справиха.Градски разход с моето каране 12 газ + 2-2.5 литра бензин.

 

Здравей, първо честито за колата. Твоята фейслифт ли е? Понеже доколкото знам фейслифта е с двигател EARTH DREAMS ,който е труден за газификация? Ако не е проблем може ли малко информация или снимки.

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.11.2019 г. at 21:13, tenev написа:

Здравей

Честито и безаварийно най-вече.

И аз карам такава но не touring изпълнение.Супер е за момента.

Маслото на автомата се сменя на 40 000 и след това май на 100 000 по спомен

S -спорт .Държи по-високи обороти и е много по-пъргава.L - май е за теглене но не съм сигурен.

Масло сменям когато ми светне "ключето". То си го смята кога да е.Ако караш с 0/20 както пише на капачката си гледай нивото към края на цикъла.За лятото идва малко тънко.Особено ако настъпваш колата.

На моята и сложих газ.Минал съм около 12 000 км и за момента е ОК.Наложиха се донастройки но момчетата се справиха.Градски разход с моето каране 12 газ + 2-2.5 литра бензин.

Твоята навигация с андроид  ли е?

АКо имаш други въпроси кажи

Много много благодаря за изчерпателния отговор.

Отзад напред:

1. Навигацията не е с андроид. Говорих с бултрако и ми казаха че за да се оправи освен самия модул в антената който трябва да се смени защото си търси канадския сателит, трябва и самата навигация в колата да се смени с европейския вариант. Нещо не ми се стори достоверно и ще проверя и други варианти.

3. Това L ако е за теглене ще е перфектно защото искам да тегля каравана.

2. Това с газовата ме заинтригува защото аз съм с мотор 2.4 184кс. С директно впръскване и ми казаха че газ трудно може да сработи качествено и била малка разликата. За 200-300 км  от както я взех я зазякох на борд компютъра 12-13 разход на бензин. Това са около 26лв. При твоите данни излиза 17лв. което си е почти 10лв на 100км. Надолу. 

Ако може да кажеш малко повече за газовата. Къде я сложи? Марка? Цена?

Проблеми и т.н...

И още един въпрос. Имам един бутон еко но не виждам разлика в разход или динамика на автомобила като го включа. При теб как е?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при СР-В но при мен(Сивик хибрид) на L вариатора е само за сняг и лед (все едно 1 и 2 ) тръгва на по големи обороти .Само веднъж го ползвах за малко не ми се е налагало.При S аз го ползвам за изпреварване и когато се изкачвам на балкана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2019 г. at 11:47, AzSum написа:

Здравей, първо честито за колата. Твоята фейслифт ли е? Понеже доколкото знам фейслифта е с двигател EARTH DREAMS ,който е труден за газификация? Ако не е проблем може ли малко информация или снимки.

Благодаря

Двигателя е с директно впръскване и се газифицира.При мен работеше супер, но сега когато застудя влиза понякога в сервизен режим и трябва да се изгаси колата.В сряда ще ходя при момчетата за донастройка и ще видим как ще е.

 

На 1.12.2019 г. at 16:27, Kaio написа:

Много много благодаря за изчерпателния отговор.

Отзад напред:

1. Навигацията не е с андроид. Говорих с бултрако и ми казаха че за да се оправи освен самия модул в антената който трябва да се смени защото си търси канадския сателит, трябва и самата навигация в колата да се смени с европейския вариант. Нещо не ми се стори достоверно и ще проверя и други варианти.

3. Това L ако е за теглене ще е перфектно защото искам да тегля каравана.

2. Това с газовата ме заинтригува защото аз съм с мотор 2.4 184кс. С директно впръскване и ми казаха че газ трудно може да сработи качествено и била малка разликата. За 200-300 км  от както я взех я зазякох на борд компютъра 12-13 разход на бензин. Това са около 26лв. При твоите данни излиза 17лв. което си е почти 10лв на 100км. Надолу. 

Ако може да кажеш малко повече за газовата. Къде я сложи? Марка? Цена?

Проблеми и т.н...

И още един въпрос. Имам един бутон еко но не виждам разлика в разход или динамика на автомобила като го включа. При теб как е?

 

 

 

1.Кажи на Бултрако да си гледат работата.Както винаги не са в час или се правят. И на мен го говореха това ,но реших че са тотални глупости.Най-малко от технологична гледна точка не виждам проблем.Даже на мен ми казаха, че изобщо няма да тръгне европейска навигация.Когато почетеш малко се оказва че  не е точно така.Аз си сложих от европейско CRV навигация с андроид.Радио и навигация тръгнаха без проблем.Даже минах през Бултрако да им покажа че си работят. Няма да ти работят , камерата в страничното огледало и няма да ти показва на малкия дисплей горе кое е радиото.Проблема при радиото идва от един 12 пинов куплунг който е различен на еропейското и американското. За съжаление след много много ровене не успях да намеря точно описание на пиновете.Ако се намери и се пренаредят ще се показва и то.

За мен не беше драма това, но не мога да си сверя часовника на малкия дисплей което вече много ме дразни.При мен се сверява само от навигацията.Пак след много ровене и писане не половината производители си поръчах нова навигация с андроид и допълнителен модул който да подава сигнал към горния дисплей ,но още не пристигнала за да кажа как ще е.За страничната камера нямам решение но си мисля че тя е повече за дамите :)

2.Както казах не съм сигурен за какво е и не съм чел защото не ми е трябвало.

3.Аз с моята газова минах към 17 000 км и вече съм я избил.Сложиха ми я в Прогаз в една пряка на Раковска.Мога да ти пратя тел ако искаш.Имаше леки донастройки но е нормално за тази кола.Модел и марка не се сещам.Беше някаква полска.

Ако говориш за зеления бутон с марихуаната :) ,май е сложен само за да има нещо на таблото което да свети.За 25 000км не съм видял разлика с него или без

Редактирано от tenev
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...