Jump to content
Interfan

Размерът на зимните гуми - Civic 1,4 7Gen

Recommended Posts

Здравейте, колеги! От десетина дни съм горд собственик на Honda Civic 1,4 7 Gen. Никога досега не бях карал Honda, но вече съм влюбен! :)
А сега на въпроса... Купих я с летни гуми 185/70/14, гледах на няколко места и прочетох, че именно такъв размер е препоръчитен от производителя. Днес гледах за зимни гуми и навсякъде гумаджиите ми казаха, че спокойно може да се сложат по-стандартните 185/65/14. Та, въпросът ми е какъв размер зимни гуми да сложа? :)
Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега си помисли какво образование имат гумаджиите с които си хортуваш и какво имат инженерите които са създали автомобила и написали изискванията в упътването. После сложи каквото ти препоръчват непознати хора по форумите....

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между двата размера само профилът (диаметърът) ще е малко по-малък, което няма непременно негативен ефект освен потенциално по-твърдото возене. Също скоростомерът ще ти показва малко по-висока от реалната скорост, това трябва със сигурност да се има предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка се спрях на 185/70/14 и съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...