Jump to content
borko 30

Горна помпа съединител

Recommended Posts

Здравейте колеги ,таман като застудя сега ,педала падна съвсем,как се сменя тая помпа -сменях маслото и съм патрон за един месец ,вече не става ,как се стига до нея и се сваля ,марка и модел също ако препоръчате .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    На Харвито ги смених  и двете. Горна намерих на Айсин  ( от Тех-ко, някъде към 90 лв след отстъпка ),а долната  към 28 лв. Не намерих никъде Айсин. Сменя ми ги майстора. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марка TRW ( Вътре е помпа на Nissin, каквато е и оригиналната). Мисля. че от Тех-ко я купих. Пипкава е смяната. Отвътре се откача педала на съединителя и така ми беше по лесно. Държи се за педала и за купето на два болта и гайки. Развиваш гайките отвътре в купето и издърпваш помпата навън под капака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще търся TRW ,и като се пооправи  ужасното дъждовно време ,ще пробвам да я сменя по този начин .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес огледах нещата около помпата ,вътре около педала ясно -развивам болтовете ,отвъншна страна не виждам помпата никъде ,маркуча от резервоарчето отива някъде изпод ламарините и не виждам помпата никъде ,за да я извадя .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е там де, на края на маркуча трябва да е. Моята е феслифтова и имах място, но ако е преди фейса не знам. Може да се наложи да сваляш лявата гума и подкалник за да я стигнеш, ама не мисля че са чак толкова различни под капака. Утре по светло ще пробвам да направя снимка и да кача.

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как вадиш помпата от двигателния отсек ,подкалника ли се сваля или ....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, че беше преди 2-3 години. Сменях, на канал с един приятел помагач. Подкалник не съм свалял:

1. Източваш резервоара(казанчето)

2. Лягаш в купето и разкачаш помпата от педала на съединителя( аз даже разкачих и целия педал да не ми се пречка.

3. Разкачаш казанчето за спирачна течност на съединителя, така се отваря място да бръкнеш по навътре и да стигнеш маркучите.

4. Разкачаш и двата маркуча от помпата.

5 Накрая развиваш в купето двета гайки на болтовете и вадиш помпата. По обратния ред слагаш новата. Измий си добре казанчето и го подсуши. Като обезвъздушаваш, колата да стъпила на равно.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше хубаво времето ,реших по обед да я сменям помпата .Оказа се голямо приключение ,как може да я заврат на такова място и тази ламарина отпреде направо ми разказа играта ,с триста зора я извадих ,с двеста зора я монтирах новата ,обаче после не щеше да поема маслото и това е -педала все падаше ,накрая пуснах компресора от сервиза на вакум и от долната помпа най-сетне засмука и тръгна маслото ,може би трябваше да напълня новата помпа с масло преди монтажа ,но така се учи човек ,след два часа и 40 минути всичко беше наред ,остана само едно скърцане при натискане на педала-дразнещо ,от къде се появява ,днес малко множко ми дойде чекненето откъм педалите и не можах да го локализирам -за смазване ли има нещо ,има едно розово пликче със смазка към помпата ,ама така и не разбрах за къде да се ползва -може и за скърцането да е ама къде се слага ?

А ,да , сложих оригинална помпа NISIN от Фена за да е всичко точно .

Редактирано от borko 30
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с една течна бяла грес на спрей  пръснах около педала на съединителя и засега няма скърцане -нищо няма .След смяната на помпата ,първа влиза много лесно -значи от нея е било ,не е отлепял напълно диска и затова я пустосвах първата на светофарите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...