Jump to content
jungles

Отностно неспиращ вентилатор на радиатора!?

Recommended Posts

Когато пусна парното дали на топло или студено( Не климатика ), след като изкагася колата., вентилатора на радиатора продължава да върти . Ако преди да изгася колата дам всичко на OFF , вентилатора спира и не върти при загасена кола ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.10.2019 г. at 13:10, jungles написа:

Когато пусна парното дали на топло или студено( Не климатика ), след като изкагася колата., вентилатора на радиатора продължава да върти . Ако преди да изгася колата дам всичко на OFF , вентилатора спира и не върти при загасена кола ?! 

Най-лесно е да се провери самото реле, като не съм сигурен дали има разлика в позицията му при различните двигатели и нива на оборудване, както и преди/след фейслифт.

 

Ето примерна картинка на кутията с релета и бушони под капака, намерена из нета (не обръщай внимание на ограденото в червено :!:) :

 

qWt1J.jpg

 

Гледай в горната част на снимката, двете зелени релета и това между тях. Едно (или две) от тях е за вентилатора, а кое точно - може да видиш на картинката от вътрешната страна на капака. Примерна картинка на разположението:

 

U0ivG.jpg

 

 

 

Има вероятност релето да залепва. Възможно е да се разлепи ако просто му биеш една "масльонка" с пръст или го чукнеш с нещо твърдо. Ако това не помогне, релето трябва да се свали и измери с уред. Може да се разлепи също при клатенето по време на сваляне. Ако се разлепи и после всичко работи нормално - ясно - подмени релето с друго. Ако всичко изглежда наред след измерването, след това го върни обратно на място и ако вентилаторът пак заработи - трябва да се провери според схемата какъв му е управляващият сигнал - дали компютърът подава +12 или маса. Това може би е по-неприятно, отколкото да е залепнало релето,  защото най-вероятно говори за софтуерен проблем в компютъра :/ Дано да е просто залепване.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ми се бъзикаше релето за климатика... Благодаря колега , ще го ръчна, когато търсих защо ту ми тръгва ту спира климатика  имаше инфо в нета , но сега не ми мина през акъла ,че може пак да е реле...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...