Jump to content
Greenwater

мнението ви за гуми Fulda

Recommended Posts

добри ли са? става въпрос за летни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

май не си струват парите ... лично мнение почти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ti6o

Зимни да, но летни не съм чувал добри отзиви. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добри ли са? става въпрос за летни

Давай снимките....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте така бе хора,пожалете ме.Една свястна гума ми струва 200-250 лева.Почвам и аз да кърша пръсти пред Фулдата - 150 кинта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте така бе хора,пожалете ме.Една свястна гума ми струва 200-250 лева.Почвам и аз да кърша пръсти пред Фулдата - 150 кинта

Какво ще кажеш за Uniroyal Rallye 550 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал не много добри отзиви за лчтната им колекция. Аз си сложих TOYO и съм много доволен 14 цола 185/60 с цена 106 лв за бройка :D . А ако искаш наистина вълшебни гуми си сложи Goodyear F1 те са наистина много добри но и цената им е добра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest presian

Аз съм с Фулда и не виждам кво не им харесвате. С 200 по магистралата се държат съвсем прилично. На какво се основават негативните ви мнения? Не го възприемайте като заяждане просто ми е интересно с какво са ви разочаровали гумите Фулда. Между другото един бивш мой колега кара Акорд 97 също си взе такива, всъщност той ми пусна идеята за тях и не съжалявам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз също карам с фулда вече трета година и зимнии летни и зимни.Нямам никакви оплаквания от гумите. При продължително каране с 150 и нагоре също нямам проблеми и оплаквания. За тези гуми мога да кажа само добри думи но все пак съм с 13 цола :D За по голям размер не мога да кажа абсолютно нищо обаче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От 7 или 8 години карам само с Fulda и нямам никакви оплаквания, дори напротив, както от летните така и от зимните им гуми. Не съм най-големият разбирач от гуми, но мисля, че Fulda са едни от най-балансираните-цена/качество гуми на пазара. Карал съм летните с над 200 многократно(за съжаление не с Honda-та) и никога не съм имал чувство за несигурност, карал съм ги бързо и на дъжд пак без забележки. Така, че за мен са едни много добри гуми, които си заслужават. Размерите мисля, че бяха 205х15. Сега на Hohda-та пак съм с такива, но 14 цолови и отново нямам проблеми. Ако някой от колегите има лични лоши впечатления от тях, нека сподели за да знаем от какво да се пазим :D

Редактирано от Бай Гуджан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Greenwater

140лв ми ги дават бройката чисто нови размер 185/60/15 и се чудя между тях и michelin energy ама той е 194лв. броиката кое ли е по добре ?????????????????? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

мога да сравня мишлен енерджи 2 и ханкоок оптима - ханкоока е класи отгоре!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Greenwater

мога да сравня мишлен енерджи 2 и ханкоок оптима - ханкоока е класи отгоре!!!

а колко струва тоз ханкоок?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

незная, взех ги заедно с джанти, но са със силикон и много стабилно спират и държат пътя. А от фулда също бях доволен но преди много години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз по принцип съм с добро мнение за Фулда. Имам и такива зимни, не много свежи и се справят учудващо добре. Та си мислих, че и летните са им хубави. Ама след статията с теста в Ауто Билд ... всичко нормално, скъпите се представят добре, китайските много зле - имаше 2 изключения - Фулда - разочарованието от теста с предпоследното си място, пред китайските гуми и Кумхо с изключително доброто си представяне беше на 3-4 място от 15тина гуми от теста. Марките бяха Бриджстоун, Мишелин, Гудиър, Тойо, Континентал (беше първенецът), Пирели, Дънлоп, Фулда и т.н. за другите точно в момента немога да се сетя - все сериозни марки, та това е.

Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и за кой модел на Фулда говорим!Аз лично съм много доволен от Фулдите! На предишната ми колица имах Фулда (Diadem Dirigo) и за 40-45 000 км никви проблеми не съм имал. За съжаление остаряха като възраст иначе имаше още грайфер по тях. Колицата се държеше добре независимо на сухо или на мокро.От както смених возилото отново се спрях на Фулда и по-точно на този модел. Мисля, че за цената си е лудница направо! Вече 8 000 км карам с тях и ми харесва как се държи колата с тях както на сухо, така и на мокро. За всекидневно каране смятам, че са идеални.До колкото знам и аз зимните гуми на Фулда не са най-добрия избор :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAXXIS-Китаиска гума с 30% участие на тоио в тях 195/50/15- 96лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAXXIS-Китаиска гума с 30% участие на тоио в тях 195/50/15- 96лв.

да де ама на мен ми триябва рамер 185/60/15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MAXXIS-Китаиска гума с 30% участие на тоио в тях 195/50/15- 96лв.

да де ама на мен ми триябва рамер 185/60/15
Виж с калкулатора до къде можеш да изменяш размера и тези 195/50/15 ще стане ама диаметъра на гумата ще е по малък,но си прецени самКалкулатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Майната - Ханкук са страхотни гуми и не са скъпи - оправдано решение , без да правиш компромис със сигурността.P.S. Между другото Майната има страхотен Акорд - скоро мина покрай мен в Пловдив и ...това ще е следващата ми кола :P - черен американски Акорд купе -ммммммммм..... точно по вкуса ми :P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се включа от позицията на собственик на гумаджийница. Така ако искаш гуми за всеки ден това с фулдата е добре.Ако ти трябват гуми за дръпки и дрифтове гудиър ф1 и бриджстоун потенца ставват само за това но за всекидневно каране :D . А колкото и да ви е чудно в момента максис са просто перфектниhttp://www.maxxis.com/products/automotive/product_detail.asp?id=5456 като цена/качество при мен максис МА-З1 викра 195/50/15 все пак струва около 110 лева.Много добра е йокохама парада само че там цените са други. И още нещо ако карате като мен и виждате дупките когато вече сте минали през тях гудиър ф1и бриджстоун потенца не са вашите гуми щото балоните са ви гарантирани.Аз лично в момента съм с ажон зв-1 и максис и мога да се похваля че съм страшно стабилен.Айде със здраве и дасно съм бил полезен.п.с. Максис за завод на вентус ако ви говори нещо.На мен ми говори истинска японска гума коята е наистина перфектна откъдето и да погледнеш.

А да знаеш къде се продават тези Максис...и като гумаджия какво би казал за Сава Интенсис http://www.primex-bg.com/Sava/Intensa.php ...че наистина савата като цена е най-добре....аз имам мнение за зимните им гуми по специално ескимо3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Concerto

Подкрепям Майната - Ханкук са страхотни гуми и не са скъпи - оправдано решение , без да правиш компромис със сигурността.P.S. Между другото Майната има страхотен Акорд - скоро мина покрай мен в Пловдив и ...това ще е следващата ми кола :D - черен американски Акорд купе -ммммммммм..... точно по вкуса ми :D .

Напълно подкрепям! Ханкуук-а е мн. добра гума. На другата ми кола съм с ханкуук и никакви грижи.В интерес на истината проблеми съм имал точно с Мишелин. Гуми на 1 година (реално карани по 2 летни сезона по 6 месеца) и на 3 от гумите излязоха балони в рамките на 1 месец.За Фулдата нямам наблюдение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съ с Фулда -летни на 1 сезон.На сухо се държат много добре , но като завали и е голяма пързалка с тях. Незнам това на какво се дължи , но колата става неуправляема в завой по някой път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съ с Фулда -летни на 1 сезон.На сухо се държат много добре , но като завали и е голяма пързалка с тях. Незнам това на какво се дължи , но колата става неуправляема в завой по някой път.

С кой модел си по-точно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondichka d14a2

Fulda - Carat Progresso

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dead man

йокохама-На нея си пише с големи букви:MADE IN JAPAN ;) ;) :D:D според мен коментара е излишен!!!! :D;):D;) Според мен японците знаят как се правят и коли и гуми..... ;):o:o:dry::dry::o:o:);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гудиър ф1и бриджстоун потенца не са вашите гуми щото балоните са ви гарантирани.

за GoodYear (както и Continental) съм съгласен, с тези меки бордове много лесно правят балонино на потенцата борда е толкова твърд, не виждам как може да стане балон. виждал съм много изродски изпълнения точно с потенца, дори и джантата не пострада (имат гард)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Svetlix

Fulda - Carat Progresso

А сигурен си ли че амортисьорите ти са ок? Защото поне аз не съм усетил такъв филм, а и според тестовете на АДАК тази гума се държи супер на мокро :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо си спазарих 4 броя фулда почти нови 195/60/15 за 150 лв ама се чудя дали няма да ми опират ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Greenwater

А тези гуми МАКСИС ,стават ли за нещо и някой пробвал ли ги е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mario Pankov

Fulda - Carat Progresso

А сигурен си ли че амортисьорите ти са ок? Защото поне аз не съм усетил такъв филм, а и според тестовете на АДАК тази гума се държи супер на мокро :rolleyes:
Какво означава супер? Аз карах с Фулда Карат Азуро и на мокро бяха като на лед. За един ден щях да катастрофирам три пъти. Един приятел имаше Фулда Карат Прогресо на Рено Клио - същите цървули. На мокро се пързалят безобразно. По-добре отиди до склада на Боряна Груп, там гумите ги дават на по-ниски цени от тези в магазина и си вземи добри гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това става въпрос. Тези гуми нямат никакво сцепление по мокра настилка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава супер? Аз карах с Фулда Карат Азуро и на мокро бяха като на лед. За един ден щях да катастрофирам три пъти. Един приятел имаше Фулда Карат Прогресо на Рено Клио - същите цървули. На мокро се пързалят безобразно. По-добре отиди до склада на Боряна Груп, там гумите ги дават на по-ниски цени от тези в магазина и си вземи добри гуми.

 

Къде е този склад, колега?

 

Някъде до Драгичево, долу на Шел-а. Ако искаш дай си е-майла да ти пратя цените които те ми пратиха за размер 205/45/Р16. В е-майла има адрес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако монтирате гумите по този начин - да няма да имат сцепление

 

горе тел за връзка: 0888395294

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...