Jump to content
ВОДАЧА

check system

Recommended Posts

имам Хонда Джаз 2004 г.Компютъра, който "закачиха" показва грешкав в ЕГР.Сменяха го наколко пъти все с нови.Вчера като си взех колата от поредния ремот установих, че  при включване на контакт датчика check system не светва.Обясниха ми, че при този модел, ако няма проблеми,трябва да е така.

Вярно ли е?

Редактирано от ВОДАЧА
граматически грешки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това както го обясняваш преди си го виждал да свети  сега не е така,или колата е сега закупена и не си виждал той да свети.

По принцип  чек енджина изгасва когато всичко е наред  с колата,нямал съм кола на която не светва  при даването на ключа на контакт и после изгасва.

Пробва ли да почистиш ЕГР пътищата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са му ги чистили ! А и са оакали лампичката... Повече никога няма да го безпокои ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като върнах времето назад имах едно Рено Канго и когато вече беше при мен забелязах че не свети тази лампа.

При сваляне на таблото видях че беше отстранена и още една,естествено като я вастанових и почнаха ремонтите докато не ми писна и го продадох.

Това го бяха направили автоджамбазите.

Интересно при колегата кой е свършил тази мечешка услуга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно им е писнало в сервиза да сменят клапана с нов и са взели генерално решение. :) Няма лампа - няма проблем.

А тази грешка не се оправя с нищо друго освен чистене на пътищата на EGR.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е попаднал на сервиз от бивши митничари само вземат, сменят ти няколко пъти ЕГР а не ти чистят пътищата. Или пълни некадърници незнаят да почистят пътищата.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сервизи, не знаят да ги чистят. Тук в Бургас например, не намерих кой да го направи. Даже имаше едни дето казаха - не сме го правили ама ще се научим. :) А не мерси, на моята кола ще се уча само аз. :)

И верно научих се,  за 4 часа се справих сам. Вече почти 2 години никакви ядове с EGR.                                                   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...