Jump to content
Trapp

Хонда Акорд 2007,2.0 цъкаш звук при завиване с мигач

Recommended Posts

Здравейте, наскоро установих проблем. При завиване, като подам мигача, се чува как си цъка, пука много леко ръчката на мигача. Това се чува само когато се включи мигача за завиване. Някакви идеи какво може да е. Ще се възползвам от темата и ще ви попитам и друг въпрос. Наскоро си заредих газ за климатика. Всичко си работеше нормално 2 седмици, докато не спря. След като направиха проверката, установиха че съм имал изтичане на газа от горната страна на компресора(точно където двете тръбички влизат). Това което ме посъветваха беше да си закупя нов компресор. Има ли някакъв шанс това да са само здали О-образните уплътнения, които са на самите тръби, включващи се в компресора, или си е заминал компресора. Като цяло като включа климатика, компресорът се включва и си истудява тръбите, които влизат в малкото радиаторче зад жабката,но студен въздух във купето няма. Какво бихте ме посъветвали. За смяна няма как да стане, защото и предният радиатор на климатика ще трябва да сменям, а няма кой да се занимава с такива ремонти. Причината е много лошите майстори тук, които взимат торби с пари за никакъв труд. На първото място на което отидох, след като им обясних за проблема, без да проверяват колата, ми казаха да си закупя нов компресор... Въпреки че ремонта мога и сам да си го извърша, ме съмнява да се оправи проблема след това, според мен е запушено или е замръзнало малкото радиаторче. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият проблем се решава с разглобяване на целия механизъм,но е доста трудно може да иска и сваляне на волана, който има и аербек. По втория въпрос не се разбира точно как е установено, че проблема е от О пръстените на тръбите и какво общо има със смяна на компресора. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкането го имах и на двата Акорда. В началото питах тук във форума и ми казаха, че е нормално, но не разбрах дали си е бъг на всички акорди или така е направено за да не забравяш мигачите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкането, според мен, идва от механизма за изключване на мигача , когато въртиш обратно вече. И при мен цъка. 

Редактирано от ShEfA
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, ShEfA написа:

Цъкането, според мен, идва от механизма за изключване на мигача , когато въртиш обратно вече. И при мен цъка. 

То е ясно, че е от него, не е ясно по дизайн ли е така или като се поизноси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се поизноси или позацапа :D

При всяко положение иска сваляне или да си свирка, така по малко ще го дразни. 

Редактирано от vespa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...