Jump to content
dimitrov_83

Въпрос за автоматична скоростна кутия

Recommended Posts

Здравейте  колеги насочил съм се към Джаз 1,4-100 коня автомат след 2010 виждам че се предлагат с две такива едната е ясна CVT може ли информация  за втората?Трябва ме малка семейна кола с малко дете сме ще се ползва предимно градско във Варна и няколко пъти за някоя друга почивка 7000-8000км годишно.Разхода предполагам около 7-8л.Благодаря предварително на всички който ще се включат.

66301464_517876185418298_8576339508679671808_n.png

66533756_393787034825295_2385444953825214464_n.png

Здравей, другата е i-shift, ето тук се коментира. CVT e по-добрият избор за града. С кой двигател е?

Двигателя към който съм се насочил е 1.4i vtec 99коня.Мислех че CVT не е за предпочитане но може и да си прав.Дано и др колеги се включат.

Единият Джаз, е преди фейслифта, скоростната кутия както е писал колегата е I-shift, т.е. това е роботизирана механична кутия. Аз имам такъв, много е икономичен, средно под 6 литра разход при 60-70% градско. При 90 км/ч извънградско пада под 4.5 л/100км. Единствения проблем на кутията е, че е малко мудна на моменти, защото постоянно вдига предавката за повече икономичност. При 60 км/ч вече е на 6-та предавка. За това съм казал на жена ми при изпреварване да ползва перата на волана! Би трябвало да е японско производство.

Другият Джаз е фейслифтов, познава се по оранжевите светлини на таблото. Трябва да е китайско производство. Скоростната кутия е CVT, много е плавна, не знам с разхода как е, не би трябвало да е по-висок от на другата.

Освен по таблото, имат само дребни различия по външния вид /светлините отзад например/. Други разлики май няма. Като вътрешен обем и удобства, Джаза няма равен!

Благодаря колега за информацията и дано и други да се включат за да се насоча към по читавият автомат.То е ясно и дали и как е поддържана колата ама все пак ....