Jump to content
Sign in to follow this  
Karadzhov

HONDA CR-V 2018 2.4 бензин

Recommended Posts

Здравейте, 

Сдобих се с HONDA CR-V 2.4 бензин 2018 от щатите.

Въпроса ми е знае - този двигател с ангренажен ремък ли е или с верига.

Благодаря

• Like 1

Не е ли по лесно да отвориш капака и да видиш.😁

Най-вероятно е с верига.

Не най-вероятно, а е с верига на 100%. Хонда отдавна спряха да правят двигатели с ремъци. Това обаче хич да не те успокоява, особено за толкова нова кола. Подходящото масло е крайно желателно и то не е 5-40 !!! 

• Upvote 1

На 3.05.2019 г. at 4:51, Karadzhov написа:

Здравейте, 

Сдобих се с HONDA CR-V 2.4 бензин 2018 от щатите.

Въпроса ми е знае - този двигател с ангренажен ремък ли е или с верига.

Благодаря

Привет колеги. От шест месеца съм собственик на същата CR-V 2.4 L и минах вече десет хиляди километра. Ако имате въпроси, питайте. Преди да е купя пробвах буквално всички предлагани варианти без хибрид. Просто го нямаше. Бях решил да взема 1,5 турбо, но CVT кутията просто не е за мен. При ускорение забива на максимални обороти и ускорява 🙂

Нямаше вариант турбина и 5 степенна автоматична кутия. Сега мисля, че не съм сгрешил. А спестийх и доста пари. Тук всичко е пазарлък бетер Истанбул 😁. Предвид неяснотите на новите 1,5 Блу Ърт двигатели и всички писания за гориво в маслото при студено време... 

Апропо, тук има заведени и няколко дела срещу Хонда по тоя повод. И въпреки всичко изписано вече има продадени над 380 хиляди от CR-V, а случаите са единични. 

Поздрав на всички. Това ми е мечта от много години и доживях. След месец е качвам на кораба и октомври ще бъде в България. 

• Like 2

На 23.07.2019 г. at 0:11, Plamen Kurtev написа:

Привет колеги. От шест месеца съм собственик на същата CR-V 2.4 L и минах вече десет хиляди километра. Ако имате въпроси, питайте. Преди да е купя пробвах буквално всички предлагани варианти без хибрид. Просто го нямаше. Бях решил да взема 1,5 турбо, но CVT кутията просто не е за мен. При ускорение забива на максимални обороти и ускорява 🙂

Нямаше вариант турбина и 5 степенна автоматична кутия. Сега мисля, че не съм сгрешил. А спестийх и доста пари. Тук всичко е пазарлък бетер Истанбул 😁. Предвид неяснотите на новите 1,5 Блу Ърт двигатели и всички писания за гориво в маслото при студено време... 

Апропо, тук има заведени и няколко дела срещу Хонда по тоя повод. И въпреки всичко изписано вече има продадени над 380 хиляди от CR-V, а случаите са единични. 

Поздрав на всички. Това ми е мечта от много години и доживях. След месец е качвам на кораба и октомври ще бъде в България. 

Привет.

Това црв не е ли и то с cvt кутия?

Аз карам 2015 2.4 и е с cvt,  до колкото знам и новите са така.

Интересно ми е да знам има ли 2.4 което да не е с cvt кутия