Jump to content
Guest kleni

вратите на горе

Recommended Posts

Guest kleni

как става номера да отварям вратите нагоре колко ще ми излезе това удоволствие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600-700 лв и нагоре. купуват се специални панти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само панти и готово?от каде мога да си купя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво е тва ebay дето се купуват тия панти,даите по точно инфо че и мен ме интересува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

като гледам нее чак толкова сложно.даите нещо по подробно за тези панти,ще пробвам да ги направя все пак ги е правил човек

Редактирано от kleni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля да правя такива панти и мога да ти кажа че не е и лесно. Трябва да се изчисли или тества колко трябва да изнася рамото вратата, под какъв ъгъл. Трябва да имаш лазер или поне фреза с CPU и добри познания по чертожни програми за да направиш детайла.... Аз засега имам само машината за рязане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

даите горе доло някакви размери.ще ги правя няма отърване немисе дават толкова много пари

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятелю мислищ ли че ако някой знаеше размери нямаше да ги е споделил вече... Ако искаш има снимки в темата която съм пускал. Гледаш да хванеш формата и почваш да тестваш.... Успех но мисля че доста материал ще хвърлиш преди да останеш доволен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

някой трябва да се жертва,ако се получи всичко успешно обещавам да дам и най малката подробност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

даите горе доло някакви размери.ще ги правя няма отърване немисе дават толкова много пари

Размерите не са толкова важни в случая. Трябват ти просто някои изходни параметри. Мериш на вратата, на купето и разтоянието между тях. После започваш да твориш. В нета се намират различни по дизайн китове така, че не е нужно всички да са еднотипни и по шаблон. Избираш си някое решение, което ще ти е по-лесно за изпълнение и действаш. Все пак не забрававяй, че китовете са направени така, че да пасват на възможбо най много модели коли. Така че не са най доброто решение за твоята кола. ;) Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук някаде видях едни сиви това самоделкили са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са самоделки, от гугъл съм ги намирал снимките на пантите. Аз лесно ще направя чертежа на аутокад, за материал мисля алуминиий 16-20мм. Проблема е че материала не е никак евтин за безразборни тестове. А и нямам врата която да си позволя да изпусна. Ако имате некви предложения целия съм в слух...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

мисля да пробвам първо с обикновено желязо а после ще мисля за екстри.пусни нещо за този чертеж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

ами амортисиори от нещо с тежък капак, мерцедес, бмв, лада, алеко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами амортисиори от нещо с тежък капак, мерцедес, бмв, лада, алеко...

То хубаво ще са от коли с тежки капаци, но замисли се къде са хванати за тези капаци и вие къде трябва да ги захванете........или иначе казано, за капаците са хванати накрая а на вратата ще трябва да ги хванете в началото. Опитай да вдигнеш тежкия капак като го хванеш за края му от където е нормално да се отваря и после го хвани по близо до пантите и се опитай да го отвориш и ще разбереш какво имам предвид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами амортисиори от нещо с тежък капак, мерцедес, бмв, лада, алеко...

То хубаво ще са от коли с тежки капаци, но замисли се къде са хванати за тези капаци и вие къде трябва да ги захванете........или иначе казано, за капаците са хванати накрая а на вратата ще трябва да ги хванете в началото. Опитай да вдигнеш тежкия капак като го хванеш за края му от където е нормално да се отваря и после го хвани по близо до пантите и се опитай да го отвориш и ще разбереш какво имам предвид.
това се коригира с позициониране на амортисьора по купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с един приател в англиа там двата амортесйора излизат към 40 паунда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами амортисиори от нещо с тежък капак, мерцедес, бмв, лада, алеко...

То хубаво ще са от коли с тежки капаци, но замисли се къде са хванати за тези капаци и вие къде трябва да ги захванете........или иначе казано, за капаците са хванати накрая а на вратата ще трябва да ги хванете в началото. Опитай да вдигнеш тежкия капак като го хванеш за края му от където е нормално да се отваря и после го хвани по близо до пантите и се опитай да го отвориш и ще разбереш какво имам предвид.
това се коригира с позициониране на амортисьора по купето.
Да ако е вътре в купето става, но по прицип си е зад вратата......но дори и да е вътре според мен ще е хубаво да са 2 един до друк, за да е по-сигурна работата и задължително да са чисто нови:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинални панти на LSD doors струват 2700лв. Ако имаш парички давай. Аз лично мисля да събирам, поне знам че няма да ми падне на главата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинални панти на LSD doors струват 2700лв. Ако имаш парички давай. Аз лично мисля да събирам, поне знам че няма да ми падне на главата...

;) И по скъпи цени има!Навит съм да сложа едни такива вратики,ама няма парички.....В БГ искат по 5000лв да ги направят ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше спестяваме от закуски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tази седмица един познат от Казанлък си ги направи така, не е оригинално но...... като го видя следващисори за продължението но........ че като го водя следващия път ще го питам как точно колко му е излязло и още подробности и ще споделя тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©


;)
Ве т'ва че си е гъзария гъзария си е ама ми се струва че на
практика е доста неудобно, поне като гледам по филмите как
излизат от такива коли, все едно някой им бие шута отвътре ;):P:P:)

ПС А ако аз си сложа такива на моята както съм 2 метра
сигурно един месец ще ходя нон-стоп с цицини от гъзария ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това за цицините по г* *а е най-малкия проблем. Недайси Боже се случи най-лошото и се озовете по таван. Нямат отваряне. По някога чупенето на прозореца не е възможно. :)

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

ей, пак кусур намерихте :) готини са вратите ,ама малко безсмислени идват ... освен за гъзария де ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам нее чак толкова сложно.даите нещо по подробно за тези панти,ще пробвам да ги направя все пак ги е правил човек

пи4ове незнам ниакои от вас виждал ли е как се монтират тиа панти?ниаа ни6то об6то сас захвата на старите.те се захва6тат на подкалника на колата под пр калник триаа да се реже и калника да се покаже рамото.нее толкова просто

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам нее чак толкова сложно.даите нещо по подробно за тези панти,ще пробвам да ги направя все пак ги е правил човек

пи4ове незнам ниакои от вас виждал ли е как се монтират тиа панти?ниаа ни6то об6то сас захвата на старите.те се захва6тат на подкалника на колата под пр калник триаа да се реже и калника да се покаже рамото.нее толкова просто
зависи от модела на пантата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......зависи от модела на пантата........

Ето ви един як модел :) :

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте ми схема за тия скапани панти да си направя и ще направя и на вас имам CNC само ми е нужен некав чертеж или да ги видя на живо:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте ми схема за тия скапани панти да си направя и ще направя и на вас имам CNC само ми е нужен некав чертеж или да ги видя на живо!!!

На времето бях почнал да правя, и имах схеми някъде трябва да се поразтършувам :D Схемата е мн пороста в действителност нужно е само да е мн здрава и да се позиционира добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hondio Metan

Колеги ако някой има наистина или чертежи или самит3е панти имам роднина който има леярна. Няма да има проблем да ги направи. От мен пантите на прлични цени от там ще се мисли за амортисьори, може да се поръча и ще видим с монтажа какво ще стане. Айде който има желание да казва ще направим схемата. На Дел сола много добре ще му стоят едни такива вратички :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те амортесьорите не са много скъпи ( около 40 $ без доставката ) но и не държат много

Моят черен призрак е от 2 месеца с такива панти и вече пасажерската не се вдига. Аз имам някъде снимки на колата с монтирана панта и махнат калник, но точните размери не съм ги свалял :D

а ето една снимчица

Публикувано изображение

Редактирано от PoweRG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евтин вариант :hondarulez:
хахах много се смях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest anikolov

Ако не се лъжа, колега от Разград (забравих как се казваше) с един оранжев рекс беше с такъв механизъм, ако желае да сподели как и колко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорил сам преди време с него,кам 3000 лв са му пантите,оригинални.вав варна правили по 600 лв с монтажа и били сполучливи.няма ли варненци да изкопчат малко инфо.момчето се казвало боби(турбото) му е прякора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...