Jump to content
adibonev

Check Engine- колата няма мощност

Recommended Posts

Здравейте! Днес ми светна check engine лампата. Оказа се че колата е доста мудна, след 2000оборота все едно няма турбо и издава странен звук- все едно си запушил ауспуха с ръка. Днес изминах 300 км на дълго с нея и нямаше никакви проблеми. Колата се кара повече извънградско, което изключва запушен дпф филтър, според мен. Имам опасения, че EGR-а се е запушил. Някакви мнения ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината включва ли? И това, че я караш извънградско нищо не означава, ако я караш на ниски обороти, тия печки искат да ги пържиш до лютеницата от време на време, защото първо егера сдава багажа. Закарай я на диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се кара в обороти и е издухана, така де се каже. Турбото се чува, когато я настъпя, но ускорява ужасно мудно. Ще я закарам тези дни на диагностика със сигурност.

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт:След почистен агр и направена диагностика, колата отново започна със същият проблем. Никаква мощност и ускорение. Все едно е 40 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А диагностиката - какво показа? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами понеже живея във Видин и не се намират хора с хубава диагностика, реших поне да пробвам с някаква. Изписа грешка с всмукателен колектор. Колко е вярно не знам. Май ще трябва да я карам до София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката изписана ми от китайската диагностика е p2009- до колкото прочетох, блокирала клапа на всмукателния колектор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...