Jump to content
frizzante

Влага под резервната гума - от къде?

Recommended Posts

Накратко - има някакви наченки на събиране на вода под резервната гума. Тук не открих нищо за ЦРВ 3. Из мрежата намерих информация и проблема явно е срещан. Като причина е посочена липсата на "запечатка" или недостатъчна такава на едно конкретно място (виж видео секунда 0:22). Въпросното място го минах със силикон за стъкла от край до край където липсваше въпросната запечатка. Има и една тапа на пода (като тапа от консерва) която обработих профилактично също по съвет на Бранко. Някой посочват и евентуално да влиза водата от щипките на стоповете (липсващи или счупени), но при мен изглеждат добре. Мисля си сега ОК, сега ще спре водата да влиза от там, но защо въобще стига до там и от къде влиза, съответно сега къде ще отива и дали ще си излиза навън по предназначение? Сигурен съм, че ако си проверите под гумата ще има и други с подобен проблем. Не виждам да е писал някой тук по въпроса обаче. Дренажите на задния капак са чисти. Уплътнението също е здраво. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PmNhwixYPuU

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих и това което се отнася за ЦРВ 11' и не знам дали е същия казуса, но изглежда съмнително подобно.

11-025_p3-4.pdf11-025_p2.pdf11-025_p1.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред със задната врата:

или от стоповете

или от маншона над вратата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да довърша. Смятам, че проблема е решен. След няколко автомивки и дъжд влага не намерих повече. Свалих стоповете за да огледам добре. Копчетата им са с едни гумички, при мен не бяха ОК и евентуално може да влиза вода и си изрязох същите от тънка гума и ги замених. Зад стоповете има снадки на ламарината хоризонтално. При мен на едната (точно от страната от която сълзеше вода) запечатката заводско беше мнооого скромна, че направо липсваше. С много гледане с прожектор видях там тънка цепнатина в самото нещо което е мазано. Не знам какво точно е. Твърдо е. Махнах го и замених със силикон. Същата процедура я направих и зад другия стоп. За сега вода няма.1a083c6de4439a6c7b47a7f9ef9a6b3a.jpg

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...