Jump to content

Recommended Posts

Каква марка летни гуми да си купя за моята англичанка?Не мога да си позволя повече от 80-85 лв. на гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е дай размер на джантата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

За гуми на старо в добро състояние и хубава марка, виж тук.

 

Гуми

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Krasko13

sorry:)

175/65 R14

 

 

За гуми на старо в добро състояние и хубава марка, виж тук.

 

Гуми

Благодаря!

Аз още се колебая дали да си купя нови или втора, но ако реша за втора, ще се възползвам от препоръките.

Редактирано от Krasko13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord F18A3

Аз сложих на баща ми на Пасата есента - Sportiva марка на Континентал 185 / 65 / 14 за 70 лв. в Пловдив. Сега са по 75 лв. Аз не съм го карал много, но съм доволен. Веднъж ми се наложи да спра рязко от 140 и много се изненадах колко добре спря тоя танк.Смятам и аз да метна такива на Акордиончето - 185 / 65 / 15 ми ги предлагат на 85 лв. Собственика на магазина ми е приятел, но мисля, че ми прави не повече от 5-6 лв отстъпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време и аз да си взима първите летни гуми. ;)

Колеги, какво ще ми препоръчате за около 90-100 лева на гума. По книжка размера е 175/65/14 но мисля да взема 185/65/14 - ще има ли някакви проблеми?

Препоръчаха ми автоцентър "Диана" - на там ли да се насоча първо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest andreshko

sava perfecta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tekkonkinkreet

Мерси много за съветите. :ph34r:Днес успях да отида до "Диана" - нямаше в момента голям избор за 185/60/14, към десетина модела и успях да отсея ето тези два:185/60 R14 82h TL RALLYE 550 - Uniroyal185/60 R14 HP2 - KleberИмаше и Grislaved 606, но мисля че летните им не са толкова добри.Утре за последно ще проверя и за Vredestein Sportrac дали може да се намери някъде - чувам само добри неща за тях. Ако не - май нещата отиват към Uniroyal-а. Ще се радвам ако някой сподели впечатления от тях. :P

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за летни бих препоръчал Бриджстоун.Карам прелюда с такива и съм адски доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, освен си го намеря най-после тоя Bridgestone Turanza ER300 някъде и да се успокоя. :ph34r:пс: а стана ми интересно за този Pirelli P6. Навсякъде по тестовете държи 1ви места, отидох да го видя на живо и ми казаха да стоя далеч от него. Произведен е бил в Турция и то доста калпава работа.. :P

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, освен си го намеря най-после тоя Bridgestone Turanza ER300 някъде и да се успокоя. ;)пс: а стана ми интересно за този Pirelli P6. Навсякъде по тестовете държи 1ви места, отидох да го видя на живо и ми казаха да стоя далеч от него. Произведен е бил в Турция и то доста калпава работа.. :)

Вероятно това, което се внася в България се произвежда в Турция, но е възможно и друго - по принцип май само големите размери от 16", 17" нагоре се правят в завода "майка" - в случая с "Пирели" в Италия. Малките размери вятър ги вее на бял кон - от където свариш. Това разбира се не може да е 100% атестация за качество/некачество, но има много митове, някои от които са верни. Като че ли така е и с Bridgestone. Докъто обикалях и си търсех гуми видях произведени в Полша и в Италия. Май и при тях само големите размери са произведени в Япония (може и да греша). Аз си взех италиански. Но дали италианските са по-качествени от полските, а японските от италианските знаят само оня отгоре и група съветски учени. Освен това вероятно един размер се прави само в един завод (може и да греша). Провери в "Маргел", може и да са им докарали вече Bridgestone, но не чрез търсачката на сайта им, защото според нея 185/60R14 82H Bridgestone Turanza ER300 няма... Обади се по телефона или отиди на място.Можеш да провериш и ТУК. Bridgestone Turanza ER300 е 116 лв."МИТ" (срещу "Била" в Люлин) също продават Bridgestone Turanza ER300, но при тях този размер е 135 лв., а в "Маргел" е 115 лв.Успех.А по принцип ми е много чудно защо в България не може да се намери Bridgestone Potenza RE88 в размер 185/60R14 82H, след като този модел е разработен специално за Хонда Сивик, Акорд и др... и нормалните хора по света го продават?! Виж ТУК Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tekkonkinkreet

след яко търсене няма никъде Turanza. Единствено мога да се надявам на някоя случайна доставка - но едва ли ще стане.

Та имам два варианта - Uniroyal rallye 550 или Vredestein Hi-Trac - и двата са среден клас. Има ги в немския тест но нямам идея коя ще е по-добре да взема. Ще се опитам и за последно да проверя за Dunlop Fastresponse на по-хубава цена дали може да се намери някъде. Ако не, ще се мяткам на една от двете - някакви мнения за тях? :rolleyes:

 

пс: Опа намерих обаче и Maloya Futura Primato - така че вариантите са с още един. :rolleyes:

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих на колата 4 нови Maloya Futura Sport V. Много ги хвалиха от тук от там, но за впечатления чак след няколко месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Някой пазарил ли е гуми от http://www.barzgumve.com/start.html и какви са ви впечетленията. Виждат ми се много добри цени ама с туй плащане много ме притеснява, да не преведа парички и да си остана с среден. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди няколко дни го загледах този сайт, но сметките, по които уж трябва да се преведат парите за евентуална покупка на гуми са стари. Според мен трябва да са IBAN с 22 символа.Иначе такава продажба от Германия не би била невъзможна, според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, общо взето принципа е каквото им докарат - това има.

Само "Центрове за Гуми Европа" не съм проверявал за Bridgestone, но в другите центрове нямаха този размер. Същия размер се оказа и за мене най-подходящ - 185/60R14 82H.

 

Иначе от сутринта съм с нови гуми! Maloya Futura Primato открих ги вчера при http://cecoiliev.com/. Поразрових за тях и доста хубави неща прочетох. Има ги и в немските тестове, малко под Turanza-та са - но са първи при 'препоръчителните'. Харесаха ми и направо се хвърлих към тях. Сутринта бях до сервиза да ми ги обуят - цената е 103 лв на гума и безплатен баланс ми направиха хората. ;)

 

Публикувано изображение

 

:cool:

 

Произведени са в Холандия преди няколко месеца. Другото което ми хареса е че Maloya са част от Vredestein - а за тях само положителни неща съм чувал. Ще пиша след месец как се държат, но изглеждат много добре.

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви мнения за Кумхо KH15? Смятам с такива да обуя сивичето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tekkonkinkreet

Спуках чисто новата гума вчера! :punk: :punk: Направо ми се реве. Бяхме около Пловдив, голям дъжд ни пра там, минавам през някаква огромна локва и под нея - дупка. Веднага усетих и я смених, няма и 30 метра да съм карал по джанта. Задня дясна се оказа. Какво да правя сега - да ходя да я лепят или направо нова трябва да се взима. :punk: И има ли смисъл от лепене изобщо? Това да караш по магистрала с лепена гума ми звучи доста неприятно. Препоръчайте някой добър гумаджия при който да отида и да погледне за какво става въпрос, че може и джантата да се е изкривила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

ако си я нарязал с джантата - на боклука и нова ... има ли срязани телове гумата НЕ става за нищо ... и на каруца не можеш да я сожиш ... а джантата ти за да се отлепи гумата със сигурност е крива :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е излизала гумата от джантата, просто си беше спаднала до долу. Не съм карал повече от 10-15 метра така, защото веднага спрях. Ясно, май направо към нова отиват нещата.

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отлепила се е и е спаднала ... въпроса е полсе борда на джантата срязъл ли я е ? ако не - изправяш джанта и слагатегумата , помпиш и караш ... ако да - купуваш нова гума изправяш джантата слагаш и караш след напомпване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отлепила се е и е спаднала ... въпроса е полсе борда на джантата срязъл ли я е ? ако не - изправяш джанта и слагатегумата , помпиш и караш ... ако да - купуваш нова гума изправяш джантата слагаш и караш след напомпване

мисля че не е срязан, ще отида утре да я погледнат някъде де - дано да е ок гумата.мерси! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумата за нищо не става - има два сантиметрова пукнатина на борда. Утре ще ходя да ми слагат нова, поне ще е наравно с другите гуми де.Мерси за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумата за нищо не става - има два сантиметрова пукнатина на борда. Утре ще ходя да ми слагат нова, поне ще е наравно с другите гуми де.Мерси за отговорите.

вземи си гумата и я огледай - ако няма срязани телове гумата става поне за резервна след едно лепене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,вчера наи сетне си обух Хондата с нови Michelin Energy 175/70/13 Made in UK,някакви впечатления конкретно от тази марка ?Според мен са доста меки и добре се държат, сега за издръжливоста не мога да кажа колко ще ме изкарат ,ама то си зависи и от карането.Дайте мнение ако някой е карал с такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/65 R14- Matador e 76лв. Доста са добри аз от години карам с тази марка.

?????-Ти братле сигурно имаш акции в завода :) ,занимавам се с гуми, и за пръв път чувам някой доволен от тази марка.Прилична гума/спирачен път,комфорт,поведение на вода и на сухо /на този размер под 85 лв. е компромис,всичко е въпрос на начин на шофиране и какво търсиш от колата.8 метра по дълъг спирачен път е равен на удар в стена или спрял автомобил с 40 км/ч.Иначе всеки сам си избира....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а случайно някой да има наблюдения върху тези гуми ? http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=285

Ами не са лоши никак. Ходих да ги гледам и добри неща чух за тях. Точно м/у Hi-Track-а и Малоята трябваше да избирам - доста близко бяха като резултати по тестовете. Реших да е Малоята, понеже по-бързо ги намерих в моя размер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега недей купува малоя! Бтар ми и братовчед ми караха с Малоя на братовчед ми едната гума се жзриви а на брат ми и на двете има цицини.... много гадни гуми! По-добре Видинки :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...