Jump to content
Aleksandar_Stoyanov

CR-V 2ра ген. бензин Шум при потегляне

Recommended Posts

Здравейте колеги, от година имам CR-V II 2002 бензин 2.0  150к.с.    

От самото начало от както имам CR-V -то при потегляне се чува шум като, че ли под краката ми някъде (може и да посредата на колата при скоростната кутия).

Звука е като преместване или наместване на  някаква метална част или ламаринка, леко извънтяване. Незнам как да го опиша по точно. Имам чуството, че нещо се намества под краката ми. Случва се, когато преминавам от първа на втора предавка.

Закарах колата на майстор - отговора е всичко е наред, нямаш разхлабени части отдоло и по окачването, които да се виждат.

Някой срещал ли е такъв проблем и знае ли какво е това? Реално колата си върви без проблеми. Нямам трудности при превключване на скорости, нито някакви други звуци и тресене на колата или каквото и да е от нормалните шумове при движение.

Редактирано от Aleksandar_Stoyanov
Пропуснах да кликна уведомяването, когато някой пише отговор на темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карета на кардан, проверихте ли? Висящ лагер?

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накарай го да провери този маистор всички тампони на двигателя при мен имаше такъв метален шум от скъсан такъв,при мен са 5 на брои тампони двигател. Този е долу откъм шьофьорската страна и дрънчи при усукване на скоростната кутия,има такъв и от другата страна.

6983009_viberimage.thumb.jpg.ec997661e8a1ce6e4dba8abae4d1713a.jpg1341824736_viberimage.thumb.jpg.f847339583f81737b985ab8c633900b9.jpg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с автоматик и когато седя на леко нанагорнище и леко галя газта преди да потегля, отдолу се чува доста отчетливо скърцане. Сякаш се разтяга някаква метална част. Твоя звук подобен ли е? И при мен няма никакви проблеми иначе...

Редактирано от Narmag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.01.2019 г. at 20:21, CARPERA написа:

Относно тампоните, още при купуване на CR-V то съм сменил 5 тампона отзад на диференциала и 3 броя отпред - между скоростната кутия и двигателя един и на самия двигател отпред и отстрани още два.

А за отговора на колегата zmiata29 "Карета на кардан, проверихте ли? Висящ лагер?" незнам дали майстора ги е проверявал, но ще попитам другия път като се видим. Аз не съм много вещ с ремонти по колите.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Narmag  Колега, аз съм с автоматик и когато седя на леко нанагорнище и леко галя газта преди да потегля, отдолу се чува доста отчетливо скърцане. Сякаш се разтяга някаква метална част. Твоя звук подобен ли е? И при мен няма никакви проблеми иначе..."

 

Аз съм с ръчна скоростна кутия. Определено не е скърцане а по-скоро като някакво леко прихлопване, сякаш се премества (намества) някаква част.

Шума според мен не идва отзат от дифа а някъде отпред покрай скоростната кутия.

Редактирано от Aleksandar_Stoyanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е коварно същество, в общи линии "де го чукаш, де се пука". Може и да са движещи са накладки - предни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aleksandar_Stoyanov, симптомите които описваш са 1:1 като на предишната ми кола Toyota Avensis. Бях си смелил скоростната кутия и си поръчах една на старо. След като ми я монтираха при потегляне се чуваше сякаш нещо се намества. Ако предположим, че като конструкция скоростните кутии се монтират що годе по еднакъв начин, пред скоростната кутия трябва да има тампон, с които тя се закрепва към предната част на колата. В моя случай този тампон не го бяха завинтили правилно и на 1-ва при потегляне скоростната кутия "шаваше". Ти ако не си сменял или ремонтирал скоростна кутия, предполагам може просто нещо да се е разхлабило. Отиди някъде да проверят дали всичко си е завинтено.

Редактирано от Narmag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, уговорил съм посещение при майстора в края на седмицата за да провери всички Ваши предположения.

Моля ако някой се сеща нещо друго да пише, да допълня списъка с неща за проверка, така и така ще се ходи до сервиза.

Благодаря предварително и безаварийна на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мина колата на сервиз. Майстора огледа всички неща, за които сте писали по-горе, не откри проблем.

След като седнах на пасажерското място, докато майстора караше колата за да чуе и той за какъв шум става на въпрос, се оказа, че се чува по-скоро отзад някъде а не отпред, както ми се струваше. За сега ще се кара така, пък ще видим дали в някакъв момент ще излезне нещо. Интересното е, че ако потегля с повече газ по-агресивно не чувам шума, ако потегля лекичко се чува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е звънтене при мен преди 1 год  имаше нещо такова, около катализатор има едни ламарини като кожух.От горната страна беше изгнила и в единия край скъсана опира в купето,отстраних я и звънтенето  изчезна . Провери при теб как е.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...