Jump to content
Kiko38

Няколко общи въпроса за Джаз

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От миналата седмица жената е горд собственик на едно Джазче - 2007 година , двигател 1.2 L13A

Имам няколко общи въпроса и се надявам , че няма да ми се смеете , но наистина имам нужда от съвет.

Ще започна с това , че още не е обслужена, но имам час за 02 Февруари ори Слави в Овча Купел.

Ето и нещата , които ме притесняват:

1. От вътрешната страна на всички стъкла се образува конденз, който нощно време замръзва. Не съм сигурен дали колата не е прана преди да я вземем, филтър на купето също не е сменян. Други идеи?

2. Като пусна клматроника и колата влезе в работна температура , перката отпред се включва за 3-4 секунди , след това спира за 10-15 секунди и после всичко отново. Нормално ли е това?

3. След запалване от ауспуха излиза бял пушек. Предвид времето , предполагам , че е нормално , но бих се радвал , ако някой сподели , дали наистина е така.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

 

Хубава вечер и безаварийно каране!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много вещ, но

1. конденза говори за това, че в купето има влага. Виж дали ще се оправи след обслужването (смяна на филтъра на купето).

 

3. Ако пушекът няра мирис, а прилича на водна пара, е много вероятно да е точно това – изпарена вода от конденз. Става при студено време.

 

Явно за мен всяка причина е свързана с вода :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря , Павка!

 

Надявам се , че е от прания салон. Няма да споменавам огромната драскотина с червена боя ( нашия Джаз е сив ) на предната броня от вчера...

 

:(

 

Не знам как вземат книжки тези хора , без да могат едно елементарно паркиране да могат да направят...

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Kiko38 написа:

Не знам как вземат книжки тези хора , без да могат едно елементарно паркиране да могат да направят...

Колега,виж това червеното как е решило проблема, с потенциални щети от отварящи врати и слаби шофьори.20190106_123946.thumb.jpg.3a2edd9b6d6750e3a27ebfc0b4843c55.jpg

Разбира се заема място за инвалид,с достатъчно място покрай него.Силно беше критикуван от минаващи,НО... явно му е по изгодна глобата,отколкото свръх скъп ремонт.

И това в европата,а отзад какво се кипри...,нашата хондичкаа :D!(е друго си е "Italia 458"):worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , цвета е близък до този , който намерих по бронята на нашия всъдеход ... :D

 

Редактирано от dindin
Предходно мнение не се цитира.
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...