Jump to content
BlueDream4

Подмяна скоростен лост ?!

Recommended Posts

За много години!

 

Преди време бях сменил топката на скоростния лост с една друга, тип универсална( моята беше напукана, протрита), обаче след време започна да се развърта, играе, докато ония дни, излезе сама от лоста.. :thumbs2:Оказа се резбата на лоста е заминала, наполовин....Намерил съм оригинални части - топка, маншон и голямата дилема, скоростния лост. Рових за клип, да намеря някакво показно, как става монтажа и демонтажа, но НЩ.  Голяма ли е разправията с този лост, много ли трябва да се разглабя, заслужава ли си нервите..Мога ли сам да се справя без някакви специални инструменти. Благодаря

Редактирано от BlueDream4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да стане с някоя химия за уплътняване на резбата.:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сещаш за подобна такава сподели :bow:, аз сега ще търся...Като цяло доста ще ме улесня подобна интервенция..Но нз после ще се завие ли топката, да не започне пак да се вади..:hmmm:

 

п.с. - отгоре лоста, доста се е загладил и ме съмнява, че изобщо ще хване ..

Редактирано от BlueDream4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и комплекти за възстановяване на резби, нещо като това: https://zimber-tools.com/bg/rchni-instrumenti-zimber/metchici-i-plashki/instrumenti-za-vzstanovyavane-na-rezbi.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, aleksandur said:

Няма ли да стане с някоя химия за уплътняване на резбата.:rolleyes:

 

Мисля че открих топлата вода :D, това би трябвало да ми реши проблема с разглабянето и риск да счупя нещо 100%

 

"Течен осигурител за всякакви резбови съединения, клас – средна якост
За осигуряване и уплътняване на болтове, гайки и резбови съединения до М36 в изходно състояние. Действа противозаклинващо и осигурява сигурност при критични възли и детайли.
Температуно устойчив, от -55С до +175С
Начин на употреба: Моментално втвърдява при липса на кислород и при контакт с метали, PVC, PU. Вътрешната и външната резби да се намажат фино и моментално да се сглобят."

207635.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултата: Пристигнаха частите, за мое голямо учудване, топката, маншона, скоростния лост са в отлично състояние......15лв. :D Помислих си, първо да пробвам да навия така топката и "ти да видиш" - заспа...отличник, явно онази универсалната е била с къса резба и е въртяла горе, където се е загладило, а тази оригиналната е дълга, и има къде да захапе :) Оставям като дълбока резерва маншона и лоста.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...