Jump to content
Еди Ведър

Сивик95 1.3 Vs Вектра98 1.8 Vs БМВ96 1.6 компакт

Recommended Posts

в неделя ще се пробваме на 400м. интересуваме Вектрата 115 коня е от магазин е купувана на малко км. някой пробвал ли се с такава Бавареца съм бил вече 4 пъти и един равен ма оня не се предава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква вектра по точно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вектрата е 98 115 кочета ама седан ли хечбек ли незнам много си приличат.Всичките коли са сток и всичките са срещу мен наи вече нещо съм им трън в очите.Много ми се иска да я прасна,че оня мноо е убеден,че ще ни размаже буквално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Benji

после да не забравиш да му споминеш че си 1.3 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Искрено се надявам да ги метнеш по Хондовски... винаги съм се радвал, като видя 75 коня срещу над 100 и естествено като после ония гледат като изтрещели ;):) Дано покажеш JAPAN POWER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondÑŽ

Не искам да те отказвам, но моят опит показва с 1,5 90к.с. вървя горв-долу наравно с такава Вектра, а с 1,6 115 к.с направо я смазвам. И честно мисля,че с 1,3 75 к.с. нямаш шанс срещу Вектрата 115 к.с. , ако всичко е сток естествено и приемем ,че шофьорите са с еднакви възмoжности.Съжелявам колега,но това е реалността. Иначе за качествени гонки трябва Хондата да е 1,6 и по възможност VTEC / VTI - 160 k.с. е направо върха на сладоледа, изстрелва се като катапулт /.Пиша това от собствен опит. Аз съм преминал от Сивик 4ген. хеч Д16А6 на Сивик седан 5 ген. Д15Б2 и трябва да ти кажа, че разликата е огромна в полза на Д16А6.Успех в надпреварата,защото обикновено до финала нищо не се знае и дано съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mario Pankov

Аз мисля че БМВ-то ще го биеш. Преди се гоних с едно такова с Рено Клио 1.4 Energy и щом с него го бих...За Вектрата обаче съм сигурен, че ще те бие. Опелите понавървяват а и тая е 115 кончета все пак. Аз съм с 1.5 5-та ген седан и Астра Gsi 115к.с. ме бие с една кола на 400м ( на Божурище сме се пускали ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sobi3sk1

и аз съм с д15б2 седан и съм се прбвал с такава вектра до 3та бях пред нея с малко повече от половин кола обаче след тва ма згъна много лошо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кантар сте :)

И аз така викам.Възползвай се от особеностите на колата си,сменяй на 7000 и много бързо.Това ти е силата на теб-колата ти се развърта ефективно повече от съперниците съответно може да сменяш по-малко предавки до 400-те метра.Всяка смяна на предавка губи време ;) Но все пак всичко ще стане ясно с дръпката.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Еди къде ще се рязкате бе? Дай обади се да дойда да видя какво ще стане:) Евала батка мачкаи ги наред ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сменям на 7000 винаги и имам добър старт Бмв 4 пъти щом го бих.Мисля да откача катализатора ама няма какво да сложа не негово място не искам да го изтърбуша.Гледам дават на Вектрата 11с. на 100км/ч,а за мен 11,3 той няма как да се развърти на 3-та за 400м. иначе разправя,че дига 150 на 3-та.Ще носи камера да ни снима как ни разцепва ;) Аз съм 60 кила а той 100-на,мисля да махна и резервната гума ;) всяко килце може да ми е от полза.Мисля да си купя нов въз.филтър,че стария малко мръсен ми се вижда :)

Ей Еди къде ще се рязкате бе? Дай обади се да дойда да видя какво ще стане;) Евала батка мачкаи ги наред :D

....ами между Пиргово и Иваново има летище за селскостопански самолети и там ги правим тия нещица има и равен път за по дълга дръпка.Преди време идваха отвсякъде коли да се забавляват ама и куките дойдоха и паркираха на средата на летището ;) Ако искаш пиши на лични може да се разберем аз може да съм на ралито

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Бате пожелавам ти испех мисля, че сте на кантар аз с Д16-та си докато беше здрава такова бмв го размазвам, сега с такава вектра не сьм се сгонвал но с 3-ка GTI сьм се сгонвал доста пьти защото един мой приятел кара такьв имам победи, така , че сипвай 100 октана и каквото стане стане ))))Пиши какво е станало след гонките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли да попитам нещо?С каква скорост нормално се "финишира" на 400м ?по моите сметки (върху лист хартия :) ) 400м би трябвало да ги вземеш за около 18сек ?Значи скоростта ще е над 100км/ч , т.е. задължително 3та.Примерно на моя Д15Б2, като че ли най-добро ускорение имам някъде около 3200-3400 оборота, дори на газ се усеша "притискане" в седалките, на по-високи обороти ускорението не е лошо, но максимума субективно е там - не знам при теб как е.Та мисълта ми е , няма ли най-удачна смяна на предавките в такъв случай да е 1-2 и 2-3 на около 4000 оборота, за да попадне "новата" предавка на максимума на въртящ момент?На по-високи оборота мощността е по-голяма, но въртящия момент малко по-малък и след като няма как да финишираш на 2ра, може би най-добре е да влезеш на 3та при оптимални аз нея обороти.Разсъжденията ми са чисто теоретични!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се дърпал с вектра 1.8 с загуба за мен!На старта вектрата няма шанс,но след тва... :rolleyes: ме стъжни!!!И въпреки вси4ко разликата на финала беше малка!А и аз бях с тежки зимни гуми!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На по-високи оборота мощността е по-голяма, но въртящия момент малко по-малък и след като няма как да финишираш на 2ра, може би най-добре е да влезеш на 3та при оптимални аз нея обороти.Разсъжденията ми са чисто теоретични!

Имаш една основна и много проста грешка , която не знам защо толкова много хора допускат. То всъщност не е грешка ,защото разсъжденията ти са верни принципно , но има един пропуск.С други думи .... ти на 1ва ли по-бързо ускоряваш или на 5та ? .... без никакво значение от въртящия момент :blink: Тези предавателни числа къде все ги изпускате ? . Преди да гледаш по-сложното ... виж простото :rolleyes:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво значи "старта е мой" :rolleyes: Няква нова дисциплина в драга ли?. Мн ясно, че ще е твой старта, кат си по-лек от него. И аз да застана до теб с едно "Тико", старта ще е мой. Това критерий за края на гонката ли е?! Мн ясно , че по- лекия ще дрьпне в началото, после "Nm" и "Hp" ще си кажат думата, т.е загуба за Сивика.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е до 400м да съм отпред или поне равни мисля,че това е точната мярка за драг!!!Това ще е голям резил за Вектрата :rolleyes: ,аз и да загубя няма защо да се притеснявам 40 коня са доста отгоре.Тоя с БМВ-то още му е криво сигурно тренира стартовете :dry: Днес една колежка ме вози на Голф 3 GT 1.6(101 коня)прави ми демо да видя как летяла колата,може да я навия и с нея да опитаме ;)

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате би трябвало на 400м да го биеш голфа, имам един познат кадето кара като твойта хонда от кв.Стрелбище с такьв голф се е гонил и го би тоава споко ще го срежеш или какт се казва ще го издухаш като фас ))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най на края дръпката се състоя без участие на БМВ-то все зает се оказа 3 старта направихме и едно клипче(човека с вектрата ще го качи някъде и ще ми даде линк и аз ще го дам тук) и 3-те старта ме отряза с една кола на финала само 2-ия взех малка преднина,но за кратко 2 скорост му е по силна от моята и не мога да го бия освен в мечтите си :) това е истината и фактите го доказват просто не е възможно да се победят 40 коня повече от моите и 150 кг. по тежка от моята :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най на края дръпката се състоя без участие на БМВ-то все зает се оказа 3 старта направихме и едно клипче(човека с вектрата ще го качи някъде и ще ми даде линк и аз ще го дам тук) и 3-те старта ме отряза с една кола на финала само 2-ия взех малка преднина,но за кратко 2 скорост му е по силна от моята и не мога да го бия освен в мечтите си :P това е истината и фактите го доказват просто не е възможно да се победят 40 коня повече от моите и 150 кг. по тежка от моята :D

Този резултат не е неочакван. По нагоре изказахме подобни предположения с колегите, но все пак заслужаваш адмирации заради състезтелния си дух.А иначе май е време да се замислиш за турбина :P , ако искаш да ги късаш Вектрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.vbox7.com/play:b492f626този линк ми даде човека с Вектрата аз нещо не мога да ползвам Vbox надявам се вие да го отворите.Дано е писал,че съм 1.3 да не ме вземат на подбив :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.vbox7.com/play:b492f626този линк ми даде човека с Вектрата аз нещо не мога да ползвам Vbox надявам се вие да го отворите.Дано е писал,че съм 1.3 да не ме вземат на подбив ;)

вече пише... в коментара ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя как се надува като че ли е бил VTI-ка ужжжас :D:D ей то това Хондата страшно животно бе победиш ли го вече си голем юнак па макар и с най-малкото моторче :):D:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравете го колегата с ОРЕЛа явно му е за първи път :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всеки говори тука как е бил БМВ и други коли с Хонда 1,3 1,5 а при мен енщата са коренно различни.Не мога да бия една Вектра 1.8 моно 90 к.с. а какво остава за 115 вентилова.Моя двигател ли е муден незнам. То вярно че като го взимах не прочетох характеристики преди това а го взех с мисълта че е двувалов а то се оказа едновалов и най-мършавия 1.6 но чак пък толкова...Иначе ще чакаме клипа да видим гонката :hondarulez:

Приятел явно твойта е сдала багажа мойта хонда е същата БМВ 320 е36,Рено 19 1.8 16v,опел астра 2.0 115 к.с. не ГСИ,Голф4ета всякакви до 115 к.с. без 2 ка ГТИ 115 тя е бърза. Не са според мен фред нещата при теб.Купето е малко по тежко но двигателя въобще не е муден :thumbs1: Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета не подценяваите Вектрата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...