Jump to content
stany681

Въпрос за антифриз

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Имам малко питане за антифриза - колата е Акорд,2008 г. дизел. Беше пристигнала от Швейцария със син антифриз; смених го отново с такъв...Досега всичките си коли съм карал с червен, който бил по-добър, лонглайф, не окислявал и т.н. Та питането ми е : Какъв е оригиналния антифриз на тази кола и има ли смисъл/необходимо ли е да сменям с червен ?

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега,

 

Акордите се карат със антифриз, който е само за тях. Няма такова нещо като "син" или "червен". Той цветът е син, но антифриза си е за специално за Акорд.

Разбира се винаги можеш да експериментираш, но е силно препоръчително да си сложиш оригинален.

Ето линк към туба от 5 л. от coxmotorparts за да го видиш какво представлява.

Няма смисъл да поръчваш от там, а може директно да си вземеш от Бултрако. Излиза горе-долу на същата цена. На мен при смяната ми трябваха 6л и си взема една туба от 5л + 1л.

Ако пък го сменяваш при Слави например, то знам, че той си поддържа на склад и може и да не ходиш до Бултрако. Предполагам, че и при другите Хонда сервизи би трябвало да имат наличен, а не да се чака.

Редактирано от romborak
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ??? Акорд се кара само с оригинален антифриз ? Баси.....Ще да ходя при Слави тогава, че ми е близо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...