Jump to content
javor_vd

Акорд 7ма при-фейс среден малък дисплей

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам проблем с моя Акорд (2.4 бенз с нави, при-фейс), а именно, че нямам индикация на зададената температура на климата и не мога да открия проблема.

Крачетата на самия дисплей са презапоени и проблема не е от това.

Правих тест на дисплея - всички сегменти светят.

След тест на аудио юнита ми излезнаха два проблема - AC NG и MON NG (виж снимките).

За жалост менюъла на jdmfsm.info не е съвсем пълен и съветват проверка на конекторите на средната конзола с аудиото/навигацията - всичко е проверено и всеки конектор инспектиран.

Доста четох за тези дисплеи, но никъде не срещнах подобен проблем. Подозирам, че нещо е въртяно с дисплеи и юнити и малкия ми дисплей е може би от дизел или фейслифт и затова я няма тази индикация. Климата, тъча, всичко работи без проблеми. 

С HDS можех да тествам автоматичната функция на климата - no DTS.

 

Въпроса ми е, има ли някой (в София) с прифейс модела, при който да тествам с неговия малък дисплей и съществува ли pdf менюъл (като от едно време) за европейския акорд, че намирам само за американския и той не върши работа.

 

Благодря.

 

IMG_20180610_211235[1].jpg

IMG_20180610_211238[1].jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изтестваш комуникационните връзки на големия дисплей към модулите с които комуникира, чрез теста от менюто на големия екран?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 14 минути, crown_bg написа:

Пробва ли да изтестваш комуникационните връзки на големия дисплей към модулите с които комуникира, чрез теста от менюто на големия екран?

за жалост нямам нави DVD диск и нямам достъп до никакви менюта.

 

П.С. Ако някой продава ориг. диск с навигация за при-фейс модела, искам да го купя, тъй като от време на време ми се налага да пътувам в чужбина и би било добре да го имам. Моля пишете ми на лично.

Редактирано от javor_vd

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@javor_vd

Съжалявам колега, но не ми позволява да ти пратя лично съобщение, полето за текст липсва, не знам дали не е бъг на форума..

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, crown_bg написа:

@javor_vd

Съжалявам колега, но не ми позволява да ти пратя лично съобщение, полето за текст липсва, не знам дали не е бъг на форума..

 

Може би.

Между другото четох твоя тема за преминаване от при-фейс към фейс навигация, но файловете с подробните описания не са налични. Има ли как да ги кажчиш обратно в темата или да пратиш линк да прочета, че ми стана много интересно.

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми лично, че не ми дава на никой да пращам, освен ако вече не съм пращал.

 

Ще репортна бъг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с друг браузър. Не е изключено ъпдейт на браузъра да е счупил съвместимост с функция на форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигам темата с молба, ако някой колега в София може да услужи с централен дисплей за проба.

Мога да дойда с моя автомобил и няма да отнеме повече от 10мин, тъй като при мен всичко е разкачено, само вадя, включвам и тествам.

 

Благодарности на crown_bg, който услужи с малък дисплей за проба, но се оказа, че не е от него.

 

Благодаря.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...