Jump to content
tany66

Гърмене при палене на двигателя.

Recommended Posts

Здравейте.

От няколко месеца забелязвам следното,от време навреме при палене се чува(не си внушавам)гърмеж,детонация като при коли с газова инсталация,но аз нямам такава.Това се получава само при загряла кола и не винаги,например карал съм я по дълго време,гася ,след 5-10 минути при паленето се получава така.Ако я загася и веднага я запаля не гърми,трябва да минат 10-на минути.Няма проблеми с оборотите,държат 750 и не играят,мотора работи тихо и равномерно(като фуражомелка);)Правил съм опити,след такава детонация,гася,паля 10-15 пъти....няма проблеми!!!!Масло сменено навреме,клапани "уж" регулирани.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Верига?Дюза?Какво може да се скапе от това гърмене?

Лошото е че не го прави всеки път!Мнение и насоки.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за бобина и ли свещ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за дюза с вкопан клапан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Markony написа:

Аз съм за дюза с вкопан клапан.

Това ми звучи като страшна диагноза:(все едно сърдечна операция;)

Как се установява това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са 2 диагнози.Не добре затваряща дюза пропуска по малко бензин,който се събира в цилиндъра,не не винаги.Ако съответния клапан в момента е отворен влиза в цилиндъра,ако е затворен бензина седи и чака на входа върху самия клапан.Ако запалиш колата веднага след угасяне,няма време да се събере бензин,ако изчакаш 10 мин. има достатъчно бензин да се удави цилиндъра. АКо запалиш след 6 часа беензина се е изпарил през пълнителния колектор и отдушниците.

 

Това ,че го чуваш като гърмеж е недостатъчно уплътняващ клапан може да е смукателен ,както и изпускателен.

След угасянето на двигателя има налягане на бензин в системата около 3 бара и след като падне налягането от пикаещата дюза източването на бензин спира....

Като отвориш капака преди запалване обикновено мирише на бензин около смукалото на въздушния филтър..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Markony,диагнозата с клапана става все по страшна....аз не му разбирам много но какъв е пътя.....,отваряне на главата?

Възможно ли причината да е не добре регулирани клапани?

Много ме изплаши диагнозата ти:(

Редактирано от tany66

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...