Jump to content
revenue

Трудно запалване след кратко каране

Recommended Posts

Здравейте,

Ако карам колата кратко преди да е достигнала работна температура, после я загася и запаля отново се случва да върти доста. Това го има откакто съм я взел и доста рядко си позволявам да я гася, преди да е загряла. Днес пак я карах за кратко и спрях преди да е загряла. Като се опитах да запаля реално ми се стори, че запали и изгасна. След това си запали нормално, но все пак ми се стори странно. Това се случва рядко, само когато температурите са под нулата.

Забелязал съм, че ако е седяла на голям студ над ден при запалване се чува леко стържене отпред, все едно си вкарал предавка накриво.

Случва ли се при вас също, когато температурите са под нулата?

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Лекото стържене е свързано със стартер, бендиксът не отвръща навреме. Който симптом, може да е причина и за проблемът с паленето след гасене. Също така може да е датчик, например дебитомер, който не функционира нормално при определени обстоятелства. Най-добре отиди да я диагностицира специалист.

При този мотор, когато температурите са под нулата е нормално да направи няколко оборота в повече, особено ако не е пален няколко дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...