Jump to content
JunkieXL

Проблем със съединител Honda Jazz 1.2

Recommended Posts

Здравейте,

имаме един Джаз за съпругата ми, от Септември миналата година, колата е отлична и много ме радва, но скоро като е карах малко из града установих, че няколко пъти на 4-та скорост, като реша да настъпа газта и понякога оборотите се вдигат и двигателя се фурсира в движение, а самата кола няма някакво голямо ускорение (все едно че изключва от скорост), като върна газта се оправя!

Мислех си, да не е съединителя и да е започнал да приплъзгва, затова и споделям с Вас, поради това че все още не ми е останало време да е заведа до майстора който обслужва колите ни. Иначе по телефона и той така мисли.

Проверих за цена в Бултрако ама не искам да Ви споделям, защото мисля че това не е реално :)

Моля ако някой е срещал този проблем да сподели какво може да е и варинат за ремонта му съответно!

А и да добавя че колата е на 78к реални със сервизна история от Германия (на документи поне).

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че е съединителя. За момента това приплъзгване го прави само на 3-та и 4-та предавка и то ако рязко натисна педала на газта, но не искам да оставям колата в такова състояние. Някой да сподели дали скоро е сменял съединител и какъв е сложил и къде (в Пловдив).

Аз до колкото виждам в интернет за Джаза го дават някакъв комплект на Luk и мисля да се насоча към него, но най-вече ме интересува къде да го сменя и колко приблизително излиза подмяната му (работа+съединителя)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако ти се ходи до Стамболийски мога да съдействам за преференциални цени за труд и части при един приятел, който има Хонда и разбира от хонди (и не само). Моя го сменяме двамата с него. Оригиналният беше LuK. В Бултрако естествено ще ти отрежат главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

За сега още малко ще е остава да почака и ще пиша ако реша по-късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупих Хонда Джаз 1.2сс 2008г. преди два месеца.Старата собственичка е сменяла съединител (имам документ за това),но въпреки това той отделя прекалено високо, според мен. Съединителят нито приплъзва, нито увлича. Въпросът ми е дали има някакъв друг проблем или ремонта е некачествен? 

Благодаря предварително!!!Хубав ден!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях съединител 2016г и педала беше долу ниско само няколко дни. После започна да се "повдига", ако ме разбираш какво искам да кажа и след две седмици си отделяше като стария. От смяната до сега имам към 30 000км и нямам никакви проблеми с високото отделяне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съединител е сменен преди 6000-7000 км значи да смятам това за нормално.

А да те попитам като отделя горе имаш ли леко претрисане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Съжалявам за късния отговор. Да имам леко притрисане, но нищо притеснително. Получава се когато тръгвам само със съединител. Забелязвам го когато съм по задръстванията и се влача едва едва 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...