Jump to content
CR-V

Мирише на нафта

Recommended Posts

От скоро карам Хонда црв 2010 дизел,но много ми мирише на нафта.За  сега поне други проблеми не съм открил.Маслото 3000 км.който съм я карал визуално не е намаляло.Какъв може да е проблема.Тази кола ми е над 100 по ред.Нонда карам за пръв път и за пръв път имам такъв проблем.Като цяло проблеми с кола съм нямал,а Хондата я похвалиха много въртя около 30000км. годишно.Благодаря! предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре е , че маслото не намалява , но ти го гледай да не се увеличава, че това е по-големия проблем.

Прочети долните теми за ДПФ филтъра и следи нивото. 

Иначе мириса може да идва от много неща  , но най-вероятно усещаш гадната миризма от честите регенерации на този филтър. Предполагам ги усещаш повече, когато си на място, примерно чакаш на светофар или в задръстване, а съм сигурен и че не си обърнал внимание ,че точно тогава имаш отзад и странен бяло/сив пушек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Може да провериш и под задната седалка зад шофьора. Там е отвора за сондата за резервоара с маркучите за горивото 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на колегите който ми отговориха.Днес я качих на канал и се оказа,че отдолу е изцапана с прясна нафта.Като се вдигне капака е като ново,но някъде много леко капи сигурно като е в обороти и от температурата се изпарява и мирише.С майстор я гледахме,но за съжаление не открихме нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...