Jump to content
Sign in to follow this  
honda5500

TPS калибриране

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам един въпрос към собствениците на Акорд 2001 2.0 автоматик. Може ли някой да каже, какво показва мултицета като волтаж при затворен дросел и какво показва при напълно отворен такъв? Също така и какво показва мултицета при работещ двигател на празен ход, без да е включена никаква консумация (фарове, парно и тн.), на загрял двигател разбира се. Чел съм в нета какви трябва да са показателите , но имам нужда от тези данни от някой колега, който не си е бърникал по дросела нищо, а не като мен. :) За улеснение само, без да подценявам никой разбира се, искам да спомена, че средната жица е сигнала, който се измерва, като другата сонда я слагам на минуса на акумулатора. Аз лично пробождам с карфица кабела и така най-лесно се свързвам към кабела със сигнала на сензора. Пак искам да каже, че данни от интернет не ме устройват, знам ги. Трябват ми реални данни, от колеги с точно този модел на Хонда, който съм посочил в началото.

Благодаря предварително :).

0.48 на 100%, на 4.5 волта по спомен.

Благодаря! Ще изчакам и други колеги да измерят и кажат какво точно показва уреда :).

Каквото и друго да им каже уреда,на други колеги,различно от това което ти е казал Фена,няма да е в нормите.

Сигурно е така, но нека да видим все пак.....